برنج قهوه ای چیستبرنج قهوه ای مفیدتر است یا سفید؟

به گزارش مجله تانی بای، زندگی امروز / برنج یکی از مواد غذایی اصلی در بیشتر کشور های دنیاست. در بعضی منطقه ها به خاطر شرایط آب و هوایی و کاشت بیشتر برنج این ماده غذایی مصرف بالاتری هم دارد. می توان گفت: تقریباً خوراک اصلی نیمی از جمعیت دنیا برنج است. در بعضی از کشور ها نیمی از کالری دریافتی روزانه از برنج تأمین می گردد.

برنج قهوه ای چیستبرنج قهوه ای مفیدتر است یا سفید؟

به گزارش زندگی امروز به نقل ازفرادید، اینکه چرا این برنج رنگ قهوه ای دارد خیلی ساده است، اگر بدانید دانه کامل برنج چندین لایه مختلف دارد اگر فقط خارجی ترین لایه پوست طی فرآیند حذف گردد برنج قهوه ای می ماند. اما اگر برنج قهوه ای تا حدی آسیاب گردد که سبوس خود را از دست دهد به برنج سفیدی تبدیل می گردد که بیشتر مواد مغذی اش را از دست داده است. اما همچنان هواداران زیادتری دارد. شاید آشنایی با خواص برنج قهوه ای شما را به خوردن این نوع برنج ترغیب کند.

برنج قهوه ای چیست؟

برنج قهوه ای در مجموعه غلات کامل طبقه بندی می گردد و ارزش غذایی بالاتری نسبت به غلات تصفیه شده دارد. وقتی برنج قهوه ای به برنج سفید تبدیل می گردد 90 درصد ویتامین B6، نیمی از منگنز و فسفر، بیش از نیمی از آهن و همه فیبر غذایی و اسید های چرب ضروری آن از بین می رود. برنج قهوه ای منبع خوبی از مهمیم، فسفر، سلنیوم، ویتامین B1، ویتامین B3، ویتامین B6، منگنز و فیبر است که در تأمین سلامتی بدن نقش زیادی دارد.

برنج قهوه ای برخلاف برنج سفید فرایند آماده سازی برای سفید شدن را طی ننموده بنابراین اجزای سالم و مغذی خود را حفظ نموده است. این فرایند ارزش غذایی برنج را از بین می برد. انواع مختلفی از برنج های قهوه ای با طعم های منحصر به فرد، ترکیبات معطر و غلظت های متفاوت اسید های چرب در بازار وجود دارد. برنج قهوه ای یکی از منابع غنی پروتئین است و میزان مفیدی فیبر به رژیم غذایی شما اضافه می نماید. این برنج اسید های چربی را که برای سلامتی حیاتی هستند هم مهیا می نماید.

خواص برنج قهوه ای

دیابت

یکی از مسائل افراد دیابتی منع خوردن برنج است، چون می دانند که خوردن زیاد برنج قند خونشان را بالا می برد. اما برنج قهوه ای به دلیل داشتن فیبر زیاد نه تنها قند خون را بالا نمی برد بلکه به کاهش قند خون هم یاری می نماید. نتایج مطالعه منتشر شده در مجله علوم غذایی و تغذیه آمریکا نشان داد که بیماران مبتلا به دیابت که برنج قهوه ای می خوردند در مقایسه با بیمارانی که برنج سفید مصرف می کردند، قند خون کمتری داشتند.

برنج قهوه ای سرشار از اسید فیتیک، فیبر و پلی فنول های لازم است. فرایند آزادسازی قند در برنج قهوه ای به مراتب کندتر از برنج سفید صورت می گیرد و این امتیاز مهمی برای این برنج محسوب می گردد. با مصرف 50 گرم برنج قهوه ای در روز، می توان از خطر ابتلا به دیابت نوع 2 تا 16 درصد دورتر شد.

کنترل وزن

مطالعات مختلف روی زنان مبتلا به اضافه وزن کره جنوبی نشان داد زنانی که در رژیم کاهش وزنشان از برنج قهوه ای استفاده کردند وزن بیشتری کم نموده بودند. برنج قهوه ای ابزار بسیار مناسبی برای کنترل وزن در افرادی است که مشکل چاقی دارند. مطالعاتی که در این زمینه اجرا شده، نشان داده است مصرف غلات کامل مانند برنج قهوه ای اثرات مثبتی بر روی بدن دارد، چون موجب کاهش شاخص توده بدن و چربی آن می گردد.

اختلالات عصبی

جوانه برنج قهوه ای در پیشگیری از عوارض مربوط به اعصاب مثل بیماری آلزایمر بسیار مفید است.. برنج قهوه ای برای عملکرد بهتر مغز و سیستم عصبی کاربرد دارد و به سوخت و ساز بدن در مغز سرعت می بخشد. دلیل آن هم حضور ویتامین B. و مواد معدنی ضروری مانند منگنز در این ماده خوراکی است.

از طرف دیگر مهمیم موجود در این برنج به ایجاد تعادل در فعالیت کلسیم برای تنظیم اعصاب و توده های عضلانی بدن یاری می نماید و مانع افزایش ناگهانی کلسیم در سلول های عصبی و فعال شدن عصب ها می گردد. ویتامین E. موجود در آن هم نقش حیاتی در جلوگیری از بیماری های مختلف مغز دارد.

تنظیم فشارخون بدن

برنج قهوه ای یکی از منابع مهم مهمیم است. جالب است بدانید مهمیم نقش های مختلفی در بدن ما دارد. یکی از نقش های آن تنظیم فشارخون است. اگر مبتلا به افزایش فشار خون هستید از برنج قهوه ای در برنامه غذایی خود بهره ببرید.

بیماری قلبی و عروقی

برخلاف برنج سفید برنج قهوه ای سرشار از فیبر است، یکی از فواید فیبر در بدن ما کاهش کلسترول LDL یا همان کلسترول بد خون است. کاهش این عنصر در بدن ریسک بیماری قلبی و عروقی را کاهش می دهد. در این زمینه مطالعات زیادی اجرا شده و بر طبق مقالات منتشر شده در مجله تغذیه آمریکا ریسک بیماری قلبی و عروقی، ریسک تشکیل لخته و سکته قلبی در زنانی که در هفته 6 بار از برنج قهوه ای استفاده می کردند کمتر از زنانی بود که برنج قهوه ای نمی خوردند.

مصرف این نوع برنج به کاهش انسداد عروق در نتیجه تجمع چربی ها یاری می نماید. این عمل در کاهش خطر ابتلا به اختلالات قلبی مانند فشارخون بالا و بیماری های عروقی مؤثر است.

دستگاه گوارش

برنج قهوه ای به دلیل داشتن فیبر فراوان عاملی برای پیشگیری از یبوست و بهبود سلامت دستگاه گوارش به تعداد می آید. چرا که یکی از نقش های فیبر در بدن تنظیم حرکات روده و یاری به گوارش است. فیبر موجود در برنج قهوه ای عملکرد روده ها را تنظیم می نماید و به شما حس سیری می دهد و مانع از یبوست و کولیت روده می گردد.

از طرف دیگر برنج قهوه ای 88 درصد از احتیاج ما را به منگنز تأمین می نماید. یکی از نقش های مهم منگنز در بدن شرکت در متابولیسم چربی ها است. پوسته سبوس برنج قهوه ای از جذب اسید معده و رطوبتی که باعث ورم می گردد جلوگیری می نماید.

کلسترول خوب

برنج قهوه ای گزینه سالمی برای حفظ کلسترول خوب در برابر چربی ها است. مطالعات نشان می دهد که مصرف برنج قهوه ای به بهبود قابل توجه غلظت خون و کلسترول خوب (HDL) در افراد مبتلا به سوءمصرف الکل یاری می نماید.

عصاره جوانه برنج قهوه ای در جلوگیری از افزایش تری گلیسیرید کبد به دلیل مصرف بیش از حد الکل مؤثر است.

افسردگی

جوانه برنج قهوه ای خاصیت ضدافسردگی دارد و به مبارزه با اختلالات اضطرابی یاری می نماید. جوانه برنج قهوه ای حاوی اسید های آمینه ضروری مانند گلوتامین، گلیسیرین و گاباست. این عناصر در مهار و کاهش فعالیت انتقال دهنده های عصبی مؤثر هستند. انتقال دهنده های عصبی پیغام های مرتبط با اضطراب، افسردگی و استرس را به مغز منتقل می نمایند؛ در نتیجه با کاهش فعالیت آن ها فرد یک آرامش نسبی را تجربه می نماید.

سلامت استخوان ها

برنج قهوه ای به دلیل داشتن مهمیم به حفظ سلامت استخوان ها یاری می نماید. از سوی دیگر به دلیل داشتن کلسیم رشد ساختار فیزیکی استخوان ها را فراهم می نماید. برنج قهوه ای غنی از مهمیم مانع از دمیلینه شدن (از بین رفتن میلین که یک نوع پروتئین است که الیاف عصبی را می پوشاند.) استخوان می گردد و برای عارضه هایی مانند آرتریت و پوکی استخوان مفید است.

پخت برنج قهوه ای

برنج قهوه ای به دلیل پوشش پوسته بیرونی، نسبت به برنج سفید به زمان و آب بیشتری برای پخت احتیاج دارد. برای پختن یک فنجان برنج، بهتر است دو و نیم تا سه فنجان آب بهره ببرید. برنج را از قبل در اب و نمک حتماً خیس کنید تا زودتر بپزد. زمان آماده شدن برنج قهوه ای از قبل خیس شده تقریباً 35-40 دقیقه است.

عوارض

برنج قهوه ای هم مانند سایر مواد غذایی ممکن است در مواردی، اندکی حساسیت زا باشد، اما حاوی هیچ گونه عناصر مختل نماینده نیست. در مجموع بهتر است راحتی آن را جایگزین برنج سفید کنید و از طعم خوب و خواص عالی آن بهره مند شوید.

یادتان باشد این ماده خوراکی غنی از فولات، در دوران بارداری برای رشد سالم جنین بسیار لازم است و همین طور به خاطر داشتن آنزیم های گوارشی در افراد مبتلا به عفونت کاندیدا که به دلیل این عفونت سیستم گوارشی ضعیفی دارند، توصیه می گردد.

منبع: زندگی روز
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1732

به "برنج قهوه ای چیستبرنج قهوه ای مفیدتر است یا سفید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنج قهوه ای چیستبرنج قهوه ای مفیدتر است یا سفید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید