ترجمه عبدالرشیدی از دختران ماه منتشر شد

به گزارش مجله تانی بای، رمان دختران ماه نوشته جوخه الهارسی به تازگی با ترجمه علی اکبر عبدالرشیدی توسط انتشارات کتاب گویا منتشر و راهی بازار نشر شده است.

ترجمه عبدالرشیدی از دختران ماه منتشر شد

این کتاب سال جاری برنده جایزه من بوکر شد و کمی پیش تر، ترجمه دیگری به قلم نرگس بیگدلی از آن، توسط نشر افراز منتشر شده است. ترجمه نشر افراز از زبان عربی و ترجمه عبدالرشیدی از زبان انگلیسی صورت گرفته است.

داستان رمان دختران مهتاب درباره 3 خواهر به نام های مایا، اسما و خوله است که در روستای العوافی در عمان زندگی می نمایند. زمان شکل گیری اتفاقات داستان هم زمان استعمار کشور عمان است. سه خواهر مذکور تحولات اجتماعی کشورشان و عبور از دوران استعمار به پسااستعماری را شاهد هستند. مایا بعد از یک شکست، ازدواج می نماید. اسما به حکم وظیفه ازدواج می نماید و خوله تمام خواستگارانش را رد می نماید و منتظر نصیر می ماند؛ کسی که دوستش دارد و به کانادا مهاجرت نموده است.

طی صفحات این رمان مخاطب با تاریخ کشوری آشنا می گردد که تا 50 سال پیش در آن برده درای رواج داشت اما حالا کشوری امروزی شده است. سه خواهر حاضر در داستان هم جامعه کشورشان را بین سنت و مدرنیته می بینند و تناقض موجود در آن را درک می نمایند...

مفاهیم گذشته، حال و آینده در این کتاب مدام جابه جا می شوند. شخصیت پردازی ها و صداهای مختلف هم باعث می گردد مخاطب کتاب هر اتفاق و حادثه داستان را از چند زاویه متفاوت ببیند.

الحارثی نخستین نویسنده زن عرب است که جایزه من بوکر را گرفته است. او متولد سال 1978 در عمان و استاد دانشگاه است. او دارای مدرک دکترای ادبیات عرب از دانشگاه ادینبورگ است. این مولف، همچنین اولین نویسنده عمانی است که آثارش به زبان انگلیسی ترجمه شده اند. آثار الحارثی به زبان های آلمانی، کره ای، صربی و ایتالیایی هم ترجمه شده اند.

ترجمه انگلیسی دختران ماه با نام پیکرهای آسمانی توسط انتشارات سنداستون در اسکاتلند منتشر شده و ترجمه فارسی ای که انتشارات گویا از این رمان ارائه نموده، براساس این نسخه است.

علی اکبر عبدالرشیدی مترجم اثر هم به عنوان پژوهشگر، نویسنده، مترجم و مجری تلویزیون شناخته می گردد که تالیفات و ترجمه های مختلفی در حوزه های ادبیات، تاریخ و سیاست در کارنامه دارد.

این کتاب با 42 هزار تومان عرضه شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 527

به "ترجمه عبدالرشیدی از دختران ماه منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترجمه عبدالرشیدی از دختران ماه منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید