درخواست پدر کشتی گیر تیم ملی پس از ضایعه نخاعی فرزندش ، شما را به خدا به داد پسرم برسیدضایعه نخاعی کشتی گیر ملی در پی سانحه رانندگی

به گزارش مجله تانی بای، میثم زارع آزادکار با آتیه ایران که 20 روز است بر اثر سانحه رانندگی دچار ضایعه نخاعی شده است، بدون هیچ توجهی از سوی مسئولان به حال خود رها شده است.

درخواست پدر کشتی گیر تیم ملی پس از ضایعه نخاعی فرزندش ، شما را به خدا به داد پسرم برسیدضایعه نخاعی کشتی گیر ملی در پی سانحه رانندگی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، میثم زارع دارنده مدال های برنز کشتی آزاد نوجوانان دنیا و نقره نوجوانان آسیا 2017 چند روز پیش در حال بازگشت از یک باشگاه کشتی در همدان به سمت منزلشان در روستای طاهرآباد کنگاور بر اثر واژگونی وسیله نقلیه اش دچار ضایعه نخاعی شد.

زارع به عنوان یکی از استعدادهای ناب کشتی ایران از روستای طاهر آباد کنگاور خود را به سطح اول کشتی ایران رساند و پیروز شد در جریان رقابت های دنیای نوجوانان 2017 در یونان برای ایران به روی سکو برود.

با وجود سازمان هایی مثل وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه، صندوق حمایت از قهرمانان، فدراسیون پزشکی ورزشی، فدراسیون کشتی، که وظیفه ذاتی هر کدام رسیدگی به وضعیت قهرمانانی مثل میثم زارع است اما هیچ کدام از مسئولان ورزشی با وجود گذشت 20 روز از این سانحه، حتی یک تماس تلفنی نیز با خانواده این کشتی گیر نگرفته اند.

خانواده میثم زارع به لحاظ اقتصادی در شرایط مناسبی نیستند، پدر او راننده ماشین های سنگین است و برای صاحب ماشین کار می نماید. می گوید در این چند سال با هر سختی که شده اجازه نداده مسائل اقتصادی مانع فعالیت میثم در کشتی گردد اما الان فرزندش در بستر افتاده و هیچ مسئولی هم سراغی از او نگرفته است. با گریه و التماس مسئولان ورزش را به امام حسین(ع) قسم می دهد که به داد فرزندش برسند و هزینه های درمانش را بدهند، فرزندی که مایه افتخار ایران بوده و حالا در ابتدای جوانی دچار این حادثه تلخ شده است.

عنایت الله زارع پدر میثم زارع درباره حادثه پیش آمده برای فرزندش، اظهار کرد: روستای ما هیچ امکاناتی ندارد، بخاطر همین میثم به همراه یکی از دوستانش برای تمرین کشتی به همدان رفته بود که غروب در راه بازگشت به منزل ماشینشان از جاده منحرف و واژگون می گردد. در پی این حادثه میثم دچار ضایعه نخاعی شد و چند جای بدنش دچار شکستگی شد. او را برای درمان به کرمانشاه بردیم و دکتر سعیدی او را عمل کرد. الان انگشتان پاهایش حس دارد و دست هایش را هم می تواند بالا بیاورد اما هنوز نمی تواند انگشتان دست هایش را تکان بدهد.

وی در ادامه در حالی که از شدت گریه توان صحبت نداشت، خطاب به مسئولان گفت: تو رو به خدا یاری مان کنید. بچه من برای ایران مدال آورده و آرزویش طلای دنیا و المپیک بود. الان فقط احتیاج به یک دکتر خوب دارد تا بتواند به زندگی و کشتی برگردد. تو را به امام حسین(ع) یاری مان کنید. کتف میثم در این حادثه شکست و ما نمی توانیم او را در بستر جابجا کنیم، بخاطر همین زخم بستر گرفته است. اینجا روستا ست و هیچ امکاناتی ندارد. وقتی به زخم بسترش نگاه می کنم دیوانه می شوم. باورم نمی گردد این بلا سر میثم آمده باشد.

عنایت الله زارع ادامه داد: برای فیزیوتراپی یک نفر از کنگاور به منزلمان می آید و جلسه ای 150 هزار تومان می گیرد. او هم می گوید برای اینکه بیایم مجبورم مطبم را ببندم و نصف روز معطل میثم می شوم و برایم صرف نمی نماید. دست تنها هستم و دیگر توانی برای درمان فرزندم ندارم. تا الان 5 تا 6 میلیون تومان برای درمان میثم خرج نموده ام که همه آن را از سایر راننده ها قرض گرفتم. چه کار کنم در توانم نیست که بتوانم پسرم را پیش بهترین دکتر ببرم تا درمانش کنم. تشک مواج، ویلچر و ... برای او خریدم. یک دانه استریل 800 تومان شده است.

وی در پاسخ به این سوال که با وجود گذشت 20 روز از این اتفاق آیا تاکنون هیچ کدام از مسئولان ورزش کرمانشاه، فدراسیون کشتی، صندوق حمایت از قهرمانان، فدراسیون پزشکی ورزشی، وزارت ورزش و ... سراغی از وضعیت فرزندش گرفته اند یا خیر، گفت: خیر! فقط دو سه روز پیش رسول خادم رییس سابق فدراسیون کشتی و حسن رحیمی قهرمان دنیا و چند نفر دیگر به خانه مان آمدند ووضعیت میثم را جویا شدند. همان موقع هم اولین و آخرین بار بود که از هیات کرمانشاه یک نفر با رسول خادم به میثم سر زد. تا الان هیچ کس هیچ کاری برای ما ننموده و هر وقت هم زنگ زدم و پیگیری کردم ما را سر کار گذاشتند. از فدراسیون کشتی هم هیچ کس نه تماس گرفت و نه سراغی از میثم گرفت.

زارع در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون به میثم برای درمان یاری اقتصادی شده است یا خیر، گفت: هیچکس هیچ یاریی ننموده است. تو را به خدا بیایید بچه ام را ببرید درمان کنید. او در راه کشتی این بلا سرش آمد. بیایید وضعیت ما را ببینید اگر نخواستید یاری نکنید. برای من فقط بچه ام مهم است. پول برایم مهم نیست اما میثم برای اینکه درمان گردد احتیاج به حمایت دارد. تا الان با کارگری و بدبختی حمایتش کردم تا برای کشور افتخارآفرینی کند اما الان هیچ کس به داد ما نمی رسد. امکانات اینجا خوب نیست، گفتند اگر می خواهید درمان گردد باید او را به تهران ببرید تا یک پزشک مجرب او را درمان کند.

  • ضایعه نخاعی کشتی گیر ملی در پی سانحه رانندگی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 530

به "درخواست پدر کشتی گیر تیم ملی پس از ضایعه نخاعی فرزندش ، شما را به خدا به داد پسرم برسیدضایعه نخاعی کشتی گیر ملی در پی سانحه رانندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست پدر کشتی گیر تیم ملی پس از ضایعه نخاعی فرزندش ، شما را به خدا به داد پسرم برسیدضایعه نخاعی کشتی گیر ملی در پی سانحه رانندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید