دفاع ترامپ از بن سلمان در قتل خاشقجی تنها برای نجات ایوانکا بود

به گزارش مجله تانی بای، پایگاه اینترنتی میدل ایست آی در گزارشی نوشت: جان بولتون که کتاب خاطرات جدیدش اخیرا جنجال زیادی به پا نموده نوشته است: هدف ترامپ از صدور بیانیه سال 2018 در دفاع از محمد بن سلمان در دوره بعد از قتل بی رحمانه جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول منحرف کردن افکار عمومی از رسوایی مربوط به ایمیل شخصی دخترش بود.

دفاع ترامپ از بن سلمان در قتل خاشقجی تنها برای نجات ایوانکا بود

پایگاه میدل ایست آی در گزارش خود نوشته است بر طبق بخش هایی از کتاب خاطرات جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تحت نام اتاقی که آن رخ داد ، بعد از قتل جمال خاشقجی ستون نویس روزنامه واشنگتن پست در استانبول ترامپ بیانیه ای خطاب به رسانه های خبری منتشر کرد تا توجه همه را از این حقیقت که دخترش ایوانکا صدها ایمیل شخصی برای دستیاران کاخ سفید و مقام های کابینه فرستاده و به این ترتیب قوانین مربوط به اسناد فدرال را نقض نموده، منحرف کند.

آنگونه که در این کتاب منتشر شده از سوی واشنگتن پست ذکر شده ترامپ در آن موقع گفت: این کار توجهات را از ایوانکا منحرف خواهد نمود. اگر من این بیانیه را شخصا قرائت کنم، این باعث پوشیده ماندن مسئله ایوانکا خواهد شد. در زمان کمپین انتخاباتی سال 2016 آمریکا دونالد ترامپ از رسوایی استفاده رقیب سابقش هیلاری کلینتون از سرور ایمیل شخصی در دوران وزارت خارجه خود برای حمله و تخریب وی استفاده می کرد و به همین دلیل خود دولت ترامپ علاقه ویژه ای به منحرف ساختن توجه عمومی از رسوایی ایمیل شخصی ایوانکا ترامپ نشان داد.

بولتون نوشت: ترامپ تصمیم گرفت بیانیه ای مناقشه برانگیز را به منظور تاکید بر حمایتش از عربستان قرائت کند تا توجه را از ایمیل های دخترش منحرف کند و این به رغم این حقیقت بود که بیانیه او با یافته های سازمان سیا مبنی بر دست داشتن محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به قتل خاشقجی مغایرت داشت.

ترامپ در بیانیه خود گفت: پیشتر مقام های کاخ سفید در قبال رسوایی مربوط به ایمیل های ایوانکا ترامپ کشف نموده بودند که دختر رئیس جمهور آمریکا در بیشتر زمان های سال 2017 از ایمیل شخصی خود برای امور کاری رسمی و دولتی استفاده نموده است.

ایوانکا بعدا مدعی شد با جزئیات قوانین مربوط به اسناد فدرال که با استفاده او از ایمیل شخصی اش برای امور رسمی مرتبط باشد آگاهی نداشته است. یک گروه ناظر آمریکایی بعدا کشف کرد ایوانکا هفته ها قبل از آنکه حتی رسما در سال 2017 از سوی دولت فدرال استخدام گردد به انجام امور رسمی کاخ سفید می پرداخته است.

والتر شائوب مقام ارشد سابق امور اخلاقی کاخ سفید که با گذشت شش ماه از شروع بکار دوره نخست ریاست جمهوری ترامپ استعفا کرد در توئیتی چند مورد از ایمیل های ایوانکا را افشا نموده و در قبال آنها اظهار شگفتی و نگرانی کرد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1074

به "دفاع ترامپ از بن سلمان در قتل خاشقجی تنها برای نجات ایوانکا بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفاع ترامپ از بن سلمان در قتل خاشقجی تنها برای نجات ایوانکا بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید