قرار بازداشت ترامپ از طریق سازمان ملل نیز قابل پیگیری است

به گزارش مجله تانی بای، به گزارش خبرنگاران به نقل از المعلومه، علی التمیمی حقوقدان عراقی تاکید کرد که بر اساس حکم قضایی صادر شده از سوی دستگاه قضایی عراق درباره ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، احتمال صدور حکم اعدام برای او وجود دارد چرا که او دستور مستقیم ترور فرماندهان پیروزی بر داعش و همرزمانشان در نزدیکی فرودگاه بغداد را صادر کرده است.

قرار بازداشت ترامپ از طریق سازمان ملل نیز قابل پیگیری است

وی افزود: دستگاه قضایی عراق طبق ماده 406 قانون مجازات این کشور، قرار بازداشت ترامپ را به جرم قتل عمد صادر کرد. جرمی که مجازات آن می تواند اعدام باشد.

التمیمی افزود: دادستانی عراق می تواند قرار بازداشت صادر شده در حق ترامپ را از طریق پلیس بین الملل (اینترپل) به ویژه اکنون که این جنایتکار، کاخ سفید را ترک کرده، اجرایی کند.

وی شرح داد: یک توافقنامه میان بغداد و واشنگتن درباره مبادله افراد تحت تعقیب دو طرف از طریق اینترپل وجود دارد. قرار بازداشت ترامپ از طریق سازمان ملل نیز قابل پیگیری است چون اقدام اجرا شده از سوی ترامپ در واقع نقض حاکمیت عراق و نقض منشور سازمان ملل به شمار می آید.

شورای عالی قضای عراق صبح پنج شنبه (7 ژانویه) گذشته طی بیانیه ای گفت که دادگاه تحقیق الرصافه عراق حکم بازداشت ترامپ را صادر کرد. قاضی ویژه این دادگاه که مسئول بررسی و تحقیق درباره جنایت ترور ابومهدی المهندس و همراهانش بود، پس از تکمیل تدوین اظهارات شاکیان حقیقی از اعضای خانواده المهندس و نیز تکمیل تحقیقات اولیه، حکم بازداشت ترامپ را صادر کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1406

به "قرار بازداشت ترامپ از طریق سازمان ملل نیز قابل پیگیری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرار بازداشت ترامپ از طریق سازمان ملل نیز قابل پیگیری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید