دولت افغانستان و افزایش تعداد آوارگان داخلی که فراموش شده اند

به گزارش مجله تانی بای، وزارت امور مهاجرین افغانستان گفت که بیش از 4 میلیون نفر در نتیجه جنگ های داخلی و افزایش خشونت ها به ترک خانه های خود در منطقه ها مختلف این کشور مجبور شده اند.

دولت افغانستان و افزایش تعداد آوارگان داخلی که فراموش شده اند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، وزارت امور مهاجرین افغانستان خاطرنشان کرد که حدود 6.5 میلیون افغان در 70 کشور دنیا مهاجر هستند که بیشتر آن ها در کشورهای پاکستان و ایران زندگی می نمایند.

براساس گزارش تازه وزارت امور مهاجرین، بیش از 4 میلیون نفر هم در نتیجه جنگ های داخلی و افزایش خشونت ها مجبور به ترک خانه و منطقه ها اصلی سکونت خود شده اند و احتمال می رود که این تعداد در سالجاری افزایش یابد.

مسائل مالی و افزایش قتل های هدفمند، از دیگر عواملی است که در تشدید مهاجرت از افغانستان و افزایش آوارگان داخلی نقش داشته اند.

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان هم روز گذشته در مراسمی به مناسبت روز دنیای مهاجرت گفت که بازگشت مهاجران از دیگر کشورها وظیفه دولت است و بر استفاده از ظرفیت آن ها برای توسعه افغانستان تاکید نمود.

وی بارها در ملاقات و یا تماس با سران کشورهای اروپایی هم خواهان بازگرداندن پناهجویان افغان به کشورشان شده است و چند بار هم با مشخص جدول های زمانی خواهان بازگشت تمام پناهجویان افغان از پاکستان شد.

رئیس جمهور افغانستان پیش از این هم درحالی بارها از طرح های دولت خویش برای ترغیب مهاجران افغان در کشورهای خارجی گفته بود که تعداد آوارگان داخلی به علت ناامنی و جنگ سالانه چند صد هزار نفر افزایش می یابد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1664

به "دولت افغانستان و افزایش تعداد آوارگان داخلی که فراموش شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان و افزایش تعداد آوارگان داخلی که فراموش شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید