ستاری: کرونا تحت کنترل درآمده است، کوشش 3 گروه مستقل برای فراوری واکسن کرونا

به گزارش مجله تانی بای، معاون علمی رئیس جمهور با اشاره به کوشش این معاونت در راستای ساخت واکسن کرونا از کنترل این بیماری در کشور اطلاع داد.

ستاری: کرونا تحت کنترل درآمده است، کوشش 3 گروه مستقل برای فراوری واکسن کرونا

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در صفحه شخصی خود با تشکر از کوششهای شرکت های دانش بنیان، محققین و استارت آپ ها برای تهیه اقلام مرتبط با بیماری کرونا نوشت:

فراوری دستگاه های فراوری ماسک، مواد ضدعفونی و تجهیزات بسیار پیشرفته پزشکی مانند ونتیلاتور، تجهیزات اتاق های icu، سی تی اسکن و فراوری انبوه کیت های تشخیصی در دستور کار این معاونت بوده و کوشش های بسیاری برای تهیه واکسن و دارو در حال اجرا است.

تنها سه گروه مستقل بر روی واکسن بیماری کار می نمایند و صدها کارآزمایی بالینی روزانه در حال اجرا است. حال به نقطه ای رسیده ایم که بیماری تحت کنترل درآمده است و این موضوع به دست نیامده است مگر با صبر و حوصله مردم و حمایت های آنها از فرزندانشان در کادر درمانی و کوشش شرکت های دانش بنیان و کوشش انبوه محققین در دانشگاه ها.

حال باید خود را به این مهمان ناخوانده جدید عادت دهیم، این ویروس جزئی از زندگی همه مردم جهان شده است و همیشه تا ابد همراه مردمان جهان خواهد بود. پس از کشف دارو و واکسن، این ویروس مانند بسیاری از ویروس های دیگر به همراه بشریت خواهد بود. قطعاً بسیاری از اصول زندگی مردم جهان در آینده تغییر خواهد نمود. روش های آموزش، تفریح و یا خرید و بسیاری از عادات روزانه تحت تأثیر این ویروس تغییر می نماید.

کسب وکارهای جدید متولد می شوند و ظهور می یابند و بعضی از بین خواهند رفت. فرصت های بسیاری پیش ِروی جوانانی است که ایده های جدیدی را برای بهبود کیفیت زندگی مردم در جهان همراه کرونا دارند و باید از این فرصت پیش آمده امیدوارانه به بهترین نحو ممکن استفاده نمایند. زندگی می گذرد ولی با قوانین و مقررات جدید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 855

به "ستاری: کرونا تحت کنترل درآمده است، کوشش 3 گروه مستقل برای فراوری واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاری: کرونا تحت کنترل درآمده است، کوشش 3 گروه مستقل برای فراوری واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید