سرقت میلیاردی از خانه دوست

به گزارش مجله تانی بای، سارق یک میلیاردی وقتی دستگیر شد، سناریوی عجیبی را پیش روی ماموران قرار داد و ادعا کرد که خانه دوست اش را به خاطر فریبکاری هدف سرقت قرار داده است.

سرقت میلیاردی از خانه دوست

به گزارش ، چندی قبل وقتی مردی وارد خانه اش در شمال تهران شد با دیدن به هم ریختگی وسایل به سرعت به سراغ طلا ها و پول هایش رفت، اما هیچ اثری از آن ها نبود.

مرد جوان با پلیس تماس گرفت و از سرقت یک میلیاردی طلا، سکه طلا، پول و دلارهایش خبر داد. در ابتدا تیمی از ماموران برای تحقیقات ابتدایی پا در محل گذاشتند و پس از اقدامات ابتدایی، پرونده به دستور بازپرس دادسرای ناحیه 34 تهران در اختیار تیم ویژه پلیس قرار گرفت.

بدین ترتیب ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند و در گام نخست به سراغ دوربین های مداربسته در نزدیکی محل سرقت رفتند تا این که در یکی از دوربین های مداربسته تصویر یک سارق سابقه دار به نام کیومرث به دست آمد.

تصویر کیومرث پیش روی شاکی پرونده که ابراهیم نام دارد، قرار گرفت. ابراهیم با دیدن تصویر کیومرث گفت که او یکی از دوستانش است و چندی قبل نیز خودروی پژو 206 سفید رنگش را خریده است.

همین کافی بود تا ردیابی ها آغاز شود. ماموران با اقدامات فنی و پلیسی توانستند مخفیگاه کیومرث را شناسایی کنند و در یک عملیات غافلگیرانه این سارق سابقه دار دستگیر شد.

کیومرث ابتدا سعی داشت خود را بی گناه معرفی کند، اما وقتی در برابر تصویر دوربین مداربسته قرار گرفت، پرده از راز این سرقت کینه جویانه برداشت.

این سارق 32 ساله ادعا می کند که به خاطر اعتمادی که به دوستش داشته یک پیشنهاد وسوسه انگیز را قبول کرده است، اما بعد از مدتی فهمیده که از اعتمادش سوء استفاده شده و خودرویش را نیز از دست اش بیرون کشیده اند.

بله، سال ها قبل سارقی می کردم.

بله، خیلی وقت است که دیگر سارقی نمی کنم و مثل همه مردم زندگی عادی دارم.

حقم را خوردند. از دوستم کینه داشتم که دست به این سارقی میلیاردی زدم.

چندی قبل پول لازم بودم و به همین دلیل تصمیم گرفتم خودروام را بفروشم تا این که ابراهیم پیشنهاد داد خودروام را می خرد.

فریب خوردم که فروختم.

ابراهیم پیشنهاد داد تا خودرویم را به او بدهم و در قبالش نقشه یک گنج و دستگاه گنج یاب خارجی را به من بدهد و حتی تاکید کرد که ارزش گنجی که به دست می آورم از خودروام بیشتر است، ولی خودش هیچ سهمی نمی خواهد.

ابراهیم ادعا کرد وقت و حوصله پیدا کردن گنج را ندارد و آن قدر با اطمینان از محل گنج حرف می زد که به حرف هایش شک نکردم و این معامله را پذیرفتم.

نه، همین که در محل گنج گفته شده دستگیر نشدم جای شکر داشت.

وقتی با دستگاه و نقشه گنج به محل طلا ها و عتیقه جات رفتم هیچ خبری از گنج نبود و حتی پلیس با دیدن من در آن منطقه شک کرد و قبل از این که پلیس به سراغم بیاید پا به فرار گذاشتم.

نه، حتی می دانست که به پول نیاز دارم. وقتی به سراغش رفتم و گفتم که نقشه گنج دروغ بوده ادعا کرد که من دستم به گنج رسیده و قصد دارم خودروام را پس بگیرم که این حرفش برای من گران تمام شد و از همان روز از ابراهیم کینه به دل گرفتم و به دنبال انتقام گیری بودم.

نه، حتی به بازار رفتم و با پرس و جو از فروشندگان دستگاه های گنج یاب فهمیدم که این دستگاه 200 هزار تومان ارزش دارد.

می دانستم ابراهیم داخل خانه اش طلا و پول زیادی نگهداری می کند به همین دلیل تصمیم به سرقت از خانه اش گرفتم تا انتقام بگیرم.

روزی که برای سرقت وارد عمل شدم، می دانستم که ابراهیم در خانه نیست و با توجه به این که در گذشته به خانه اش رفت و آمد داشتم، می دانستم از چه راستا هایی می توانم به راحتی وارد خانه اش شوم.

نه. در آن روز به هیچ چیزی جز انتقام فکر نمی کردم.

بله، وقتی تصمیم گرفتم سالم زندگی کنم و خلاف را کنار گذاشتم ازدواج کردم، اما اعتماد به یک دوست باعث شد تا دوباره خلاف کنم و به زندان بازگردم.

نه.

نباید هم قبول داشته باشد، چون اگر قبول کند به جرم کلاهبرداری اش اعتراف کرده و قانون خودروام را از او پس می گیرد.

اعتماد کرده بودم و به صورت محضری به نام ابراهیم کرده بودم و هیچ مدرک قانونی برای این که حرفم را اثبات کنم نداشتم. حتی می ترسیدم ماجرای نقشه و پیدا کردن گنج را مطرح کنم.

چون شاید مرا دستگیر می کردند یا به ساده لوحی من می خندیدند.

بنا بر این گزارش، کیومرث به دستور بازپرس پرونده در اختیار ماموران پلیس تهران قرار گرفت و تحقیقات برای صحت و درستی حرف های سارق میلیاردر ادامه دارد.

اعتماد کردن، تصادفی نیست

دکتر جعفر بای آسیب شناس اجتماعی

برخی جرایم ناشی از اعتماد بین دوستان است و اغلب این اتفاقات به این دلیل است که دوستی ها سطحی و گذراست و دوستان بدون شناخت از یکدیگر فعالیت های اقتصادی شان را آغاز می کنند. در برخی پرونده های سارقان دیده می شود، اعتماد دو دوست منتهی به جرایم سنگینی می شود که تاوان بی شماری را باید پس بدهند. وقتی روابط دوستی از روی شناخت عمیق و دقیق نباشد و افراد از گذشته یکدیگر مطلع نباشند و به صورت تصادفی و اتفاقی پیوند دوستی شان شکل بگیرد، مسلم است که این روابط به ظاهر محبت آمیز به رخداد های ناگوار ختم می شود.

فعالیت های اقتصادی اگر بر اساس برنامه دقیق و هدفمند نباشد، اساسا بنیان این فعالیت ها اشتباه و نادرست است و دوستان در این فعالیت های اقتصادی برای یکدیگر توطئه چینی می کنند تا به منفعت خود دست یابند. فعالیت های نادرستی مانند یافتن گنج و... جزو فعالیت های نامآغاز در جامعه به شمار می رود که پایه و بنیان و اصول درستی نداشته و در نهایت رخدادهایی، چون سرقت، آدم ربایی و شاید قتل را رقم بزند.

متاسفانه افرادی که در برخی مسائل نابلد هستند، بلافاصله جذب فردی می شوند که فقط ظاهر دوست را دارد و باز هم بدون مطلعی معاملات اقتصادی انجام می دهند تا سودکلانی را به دست بیاورند، بنابراین قربانی ارتباط محبت آمیز می شوند. وقتی راه و راستا درستی برای انجام فعالیت های اقتصادی انتخاب نشود و فقط با اعتماد به یک دوست در راستا حرکت کنند قطعا با شکست رو به رو خواهند شد، زیرا روابط سطحی و ظاهری است و در ذهن یک سوی این رابطه به ظاهر محبت آمیز، تئوری توطئه شکل گرفته و طرف مقابل از بلایی که قرار است سرش بیاید بی خبر است.

از این رو یک سوی این رابطه به دنبال فرصت مناسبی است تا سر دوست خود کلاه بگذارد تا بتواند سود کلانی به جیب بزند. این قبیل دوستی ها زیرساخت های شومی دارد و عامل خیانت در امانت به شمار می رود و حتی گاهی دیده می شود، قتل های گروهی و خانوادگی را رقم می زند. در برخی از این افراد که مورد سوء استفاده از سوی دوست خود قرار گرفته اند، آتش کینه و انتقام و دشمنی به قدری زیاد است که برای انتقام گیری مرتکب رفتار هایی می شوند که از عواقب آن بی خبر هستند.

منبع: روزنامه خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 294

به "سرقت میلیاردی از خانه دوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت میلیاردی از خانه دوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید