سیستم هوش مصنوعی خونریزی درون جمجمه ای را شناسایی می نماید

به گزارش مجله تانی بای، یک گروه از پژوهشگران بخش رادیولوژی بیمارستان عمومی ماساچوست(MGH) با استفاده از هوش مصنوعی موفق به توسعه یک سیستم شده اند که می تواند به سرعت خونریزی های مغزی را تشخیص دهد و این در حالی است که این سیستم داده های خود را تنها از یک مجموعه تصاویر نسبتا کوچک تهیه می نماید.

سیستم هوش مصنوعی خونریزی درون جمجمه ای را شناسایی می نماید

به گزارش مجله تانی بای و به نقل از مدیکال اکسپرس، چنین سیستمی می تواند یک ابزار ضروری برای بخش اورژانس بیمارستان ها باشد تا توسط آن بتوانند بیماران دارای علائم سکته مغزی خطرناک را ارزیابی و سریع درمان را شروع نمایند.

در حال حاضر پژوهشگران در حال افزایش قدرت محاسباتی سیستم و دسترسی مجموعه داده های بزرگ به منظور بهبود عملکرد یادگیری ماشین هستند و این نیز فرایندی است که به وسیله آن رایانه ها اطلاعات را تجزیه و تحلیل نموده و الگوها را شناسایی می نمایند و اساسا می آموزند چگونه و بدون دخالت مستقیم یک برنامه نویس انسانی کارها را انجام دهند.

سیستم های تجزیه و تحلیل تصویر که پیشتر توسعه یافته بودند، عملکردی همانند عملکرد یک پزشک داشتند و بیش از 100 هزار تصویر درون آنها وارد شده بود. سازمان غذا و دارو آمریکا هر سیستم پشتیبانی برای ارائه اطلاعاتی که کاربران را قادر می سازد تا دلایل یافته های خود را آنالیز نمایند حمایت می نماید.

هیوکوانگ لی(Hyunkwang Lee) دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده مهندسی و علوم کاربردی هاروارد و یکی از دو نویسنده اصلی این مطالعه گفت: البته استفاده از واژه اطلاعات کوچک یا قابل توصیف که برای توصیف یک مطالعه استفاده می گردد، کمی تناقض آمیز است. با این حال، در پزشکی، جمع آوری داده های با کیفیت بالا بسیار سخت، گران و وقت گیر است.

سیهو یون(Sehyo Yune)، سرپرست بخش رادیولوژی بیمارستان عمومی ماساچوست می گوید: بعضی از منتقدان معتقدند که الگوریتم های یادگیری ماشین را نمی توان در عمل بالینی مورد استفاده قرار داد زیرا الگوریتم ها توجیهی برای تصمیم گیری های آنها ارائه نمی دهند.

ما متوجه شدیم که برای تسهیل استفاده در مراقبت های بهداشتی یادگیری ماشین برای غلبه بر این دو چالش لازم است زیرا دارای پتانسیل بسیار بالایی برای بهبود کیفیت و دسترسی به مراقبت است.

در این مطالعه، پژوهشگران از 904 سی تی اسکن سر افراد که هر کدام تقریبا شامل 40 تصویر جداگانه بود و توسط یک تیم از پنج گروه عصب شناس بیمارستان عمومی ماساچوست برچسب گذاری شده بود برای آموزش این سیستم استفاده کردند.

برای ارتقای صحت این سیستم یادگیری عمیق، مراحلی را توسعه دادند که همانند عصب شناسان تصاویر را تجزیه وتحلیل می نماید. ارتقای این سیستم شامل تنظیم عواملی مانند کنتراست و روشنایی برای نشان دادن تفاوت های ظریف است تا دریابند آن چیزی که به وسیله سی تی اسکن نمایش داده می گردد، یک مشکل جدی است یا خیر.

یافته های این مطالعه در مجله Nature Biomedical Engineering منتشر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 79

به "سیستم هوش مصنوعی خونریزی درون جمجمه ای را شناسایی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم هوش مصنوعی خونریزی درون جمجمه ای را شناسایی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید