شکل گیری جبهه جدید علیه مدیرعامل فیس بوک

به گزارش مجله تانی بای، سهامداران مستقل فیس بوک خواستار کاهش قدرت مارک زاکربرگ هستند. آنها خواستار جداسازی سمت مدیر عاملی و مدیریت ارشد اجرایی در این شرکت هستند که هم اکنون هردوی آنها در اختیار زاکربرگ است و چنین تقاضایی یک جبهه جدید علیه مارک زاکربرگ ایجاد می نماید.

شکل گیری جبهه جدید علیه مدیرعامل فیس بوک

سهامداران مستقل فیس بوک خواستار جداسازی سمت مدیرعاملی و مدیریت ارشد اجرایی در فیس بوک هستند به طوری که صندوق های بازنشستگی در این کشور از این تقاضا پشتیبانی می نمایند. شرکت New York City Comptroller Scott Stringe نیز که حدود 785 میلیون دلار از سهام فیس بوک را در اختیار دارد خواستار تغییراتی در ساختار فیس بوک است. از سوی دیگر مایکل فرریشز خزانه دار ایالت ایلینوی نیز در بیانیه ای جداگانه اعلام نموده سرمایه گذاران مستقل فیس بوک موافق هستند که اکنون زمان آن فرا رسیده تا سمت رئیس هیأت مدیره و مدیر ارشد اجرایی این شرکت از هم جدا گردد. فرریشز می گوید: در حال حاضر زاکربرگ هر دو این سمت ها را برعهده دارد و در حقیقت رئیس خود است. واضح است که چنین سازوکاری، کارآمد نیست.

لازم به ذکر است به نوشته نیویورک پست، در جلسه سالانه سهامداران فیس بوک که هفته گذشته برگزار گردید، 68 درصد سهامداران مستقل با برکناری زاکربرگ از هر دو سمت موافق بودند. این در حالی است که سال گذشته 51 درصد از سهامداران مستقل از چنین اقدامی پشتیبانی می کردند. علاوه بر آن حدود یک چهارم سرمایه گذاران فیس بوک خواستار آنالیز سالانه دستمزد مدیر ارشد اجرایی فیس بوک شدند.

فیس بوک در جلسه سالانه سهامداران خود این ایده را رد کرد. از سوی دیگر کارشناسان معتقدند این تغییر هیچ گاه در فیس بوک اتفاق نمی افتد زیرا زاکربرگ 58 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارد. نماینده فیس بوک هنوز در این باره اظهار نظری ننموده است.

،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 181

به "شکل گیری جبهه جدید علیه مدیرعامل فیس بوک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکل گیری جبهه جدید علیه مدیرعامل فیس بوک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید