فرانس 24: آمریکا عامل آنفلوانزای 1918 و مرگ 50 میلیون نفر بود

به گزارش مجله تانی بای، شبکه فرانس 24 فرانسه در یک مستند تاریخی افشا کرد که آنفلوانزای 1918 معروف به آنفلوانزای اسپانیایی در واقع توسط سربازان آمریکایی به اروپا منتقل شده بود.

فرانس 24: آمریکا عامل آنفلوانزای 1918 و مرگ 50 میلیون نفر بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شبکه فرانس 24 فرانسه در یک مستند تاریخی افشا کرد که آنفلوانزای 1918 معروف به آنفلوانزای اسپانیایی که بین سال های 1918 و 1920 موجب مرگ 50 میلیون نفر در جهان شد در واقع توسط سربازان آمریکایی به اروپا منتقل شده بود.

این شبکه فرانسوی، پنجشنبه شب (4 اردیبهشت) در یک مستند ویدئویی به بررسی نحوه شیوع آنفلوانزای 1918 در اروپا پرداخت و سربازان آمریکایی را علت اصلی شیوع آن بیماری مهلک در اروپا توصیف کرد.

براساس این گزارش، این نوع آنفلوانزا، توسط سربازان آمریکایی که از پایگاه نظامی فورت ریلی (Fort Reily) کانزاس به اروپا راهی شده بودند در این قاره منتقل شد.

ارتش آمریکا پیشتر از شیوع آنفلوانزا در بین سربازان خود اطلاع داشته است، چرا که به گفته فرانس 24، جمعی از این سربازان از قبل در هنگام انتقال به اروپا از طریق اقیانوس اطلس، در ناو های آمریکایی جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده بودند.

این بیماری تنها از این جهت به آنفلانزای اسپانیایی معروف شد که در آن زمان قانون سانسور در طول جنگ جهانی اول در اسپانیا اجرا نمی شد و بر خلاف سایر کشور های اروپایی اخبار شیوع این بیماری همه گیر، در رسانه های این کشور منعکس می شد.

این گزارش حاکی است که شرایط جنگی در اروپا و حضور سربازان امریکایی در سنگر ها در کنار سربازان فرانسوی و انگلیسی موجب شیوع این بیماری در اروپا بود، چرا که آمریکایی ها برای کمک به اروپا در مقابل آلمان در جنگ جهانی اول آمده بودند، اما در واقعیت آنفلانزای را به قاره سبز آوردند.

این مستند آمار کشته های آن بیماری را بیشتر از تلفات اروپا در جنگ جهانی اول ارزیابی کرد و افزود: تعداد کشته های جنگ جهانی اول در طول 4 سال از 1914 تا 1918 در مجموع با احتساب نظامیان و غیر نظامیان 18 میلیون نفر بوده است، اما آنفلانزای 1918 منجر به مرگ 50 میلیون انسان در جهان شده بود.

از زمان شیوع ویروس کرونا در فرانسه، رسانه و فعالین شبکه های اجتماعی در این کشور به طور گسترده ای به انتشار تصاویر و آمار های مربوط به آنفلانزای 1918 در این کشور پرداخته اند.

براساس این اخبار و پیام ها، در آن زمان فرانسوی ها، آلمان را مسئول گسترش آنفلانزا در اروپا می دانستند در حالیکه بعد از گذشت بیش از 100 سال امروز افشا شد که در حقیقت ارتش آمریکا عامل انتشار آن ویروس مهلک در اروپا بوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 926

به "فرانس 24: آمریکا عامل آنفلوانزای 1918 و مرگ 50 میلیون نفر بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانس 24: آمریکا عامل آنفلوانزای 1918 و مرگ 50 میلیون نفر بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید