لزوم رونق گردشگری داخلی

به گزارش مجله تانی بای، با وجود داشته های تاریخی فراوانی که در کشور وجوددارد؛ بهتر است کسانی که قصد سفر دارند، ابتدا آثار تاریخی داخل کشور را بازدید نمایند.

لزوم رونق گردشگری داخلی

با توجه به ظرفیت های گردشگری داخلی در کشور، منطق حکم می نماید که ابتدا گردشگری داخلی رونق یابد و افراد اول داشته های تاریخی موجود در داخل را ببینند و سپس به بازدید از دیگر ظرفیت های و جاذبه های گردشگری در جهان بپردازند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان، در اختتامیه نخستین جشنواره عکس احیا که در سازمان میراث فرهنگی برگزار گردید، گفت:

آنچه از تمدن فرهنگی و داشته هایمان می گوییم، تبلور همه آن در میراث فرهنگی است که بخش های مختلف میراث فرهنگی، معماری، آثار و ابنیه تاریخی و حتی آداب و رسوم مردم را شامل می گردد.

او با بیان این که ما در تاریخ بودیم، هستیم و خواهیم بود، ادامه داد:

ما کشورهایی را در همسایگی مان داریم که با جغرافیا و تاریخ محدود خود کوشش می نمایند برای خود هویت فرهنگی ایجاد نمایند اما خوشبختانه این همه داشته های فرهنگی، تاریخی، آثار و بناهای ارزشمند و شخصیت های دانشمند بزرگی داریم که باید یاری کنیم با برنامه ریزی در هر سه بخش این سازمان بتوانیم فرایند روبه رشدی را برای معرفی آن ها طی کنیم.

مونسان با تأکید بر بزرگ بودن بازار گردشگری کشور به مقدار ای که باعث رونق آن در کشورهای همسایه نیز شده است، ادامه داد:

نباید از گردشگری داخلی غفلت کنیم چون این حوزه نیز به مقدار گردشگری خارجی، دارای اهمیت است. با توجه به داشته های ارزشمند و آثار فرهنگی تاریخی و آداب ورسوم زیبا و آیین های ماندگار باید بتوانیم گردشگری داخلی را نیز رونق دهیم.

او با اشاره به ظرفیت های گردشگری داخلی در کشور، اضافه کرد:

منطق حکم می نماید که ابتدا گردشگری داخلی را رونق دهیم و افراد ابتدا داشته های تاریخی خودمان را ببینند و سپس به بازدید از دیگر ظرفیت های و جاذبه های گردشگری در جهان بپردازند.

وی با اشاره به ایجاد شغل و عایدی میراث فرهنگی در سراسر کشور، اضافه کرد:

گردشگری از داشته های کشور، میراث فرهنگی و صنایع دستی بهره مند می گردد. امیدواریم در آینده نیز شاهد حضور گردشگران بیشتری در کشور باشیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سپس به ظرفیت های صنایع دستی در کشور اشاره نمود و گفت:

در کنار میراث فرهنگی، صنایع دستی نیز دارای ظرفیت های بسیار مهمی است و نقش مهمی در اقتصاد ملی دارد. نقش این صنعت و گردشگری در ایجاد اشتغال و صادرات غیرنفتی به ویژه در حوزه میراث فرهنگی افزایش داشته است.

مونسان در ادامه به ماده 27 با موضوعیت واگذاری بناهای تاریخی به بخش غیردولتی اشاره نمود و ادامه داد:

بناهای تاریخی را در فرایند ای به بخش خصوصی می سپاریم که اکنون خوشبختانه این بناها در حال بازسازی و احیا هستند و می توان با تبدیل به مکانی برای کسب وکار و ایجاد شغل، آن ها را به عنوان هویت کشور به جهان معرفی کرد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1973

به "لزوم رونق گردشگری داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم رونق گردشگری داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید