مشارکت بانوان می تواند در حوزه حفاظت از محیط زیست موثر باشد

به گزارش مجله تانی بای، تورج همتی روز یکشنبه درنشستی که همزمان با هفته هوای پاک و با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در محیط زیست خراسان رضوی برگزار گردید اظهارکرد: طرحبانوی سبز برای نخستین مرتبه پس از چند ماه مطالعه به منظور ظرفیت سازی و بهره مندی از صندلی و منزلت اجتماعی و مالی بانوان در جامعه برای پیشبرد اهداف محیط زیستی و افزایش نرخ جلب مشارکت اجرایی می گردد.

مشارکت بانوان می تواند در حوزه حفاظت از محیط زیست موثر باشد

وی اضافه نمود: با پیاده سازی این طرح علاوه بر ارتقاء سطح مهارت و آگاهی بانوان ، درصدد راهنمایی زمینه فعالیت سازمان های مردم نهاد حوزه زنان به سمت حفظ محیط زیست و تقویت نقش زنان در حمایت از زمین هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی توضیح داد: با توجه به نقش کلیدی و موثر زنان در خانواده و اجتماع، آموزش و جلب مشارکت سازنده بانوان در زمینه طرح مباحث و مسائل محیط زیستی، عامل بسیار تاثیر گذاری در اشاعه فرهنگ حفاظت و پاسداشت محیط زیست و شکل گیری سرمایه اجتماعی مرتبط در حرکت به سوی توسعه پایدار خواهد بود.

همتی گفت: طبق این تفاهم نامه برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه بانوان درسطوح مختلف دستگاه های اجرایی،سمن ها ،فعالان محیط زیست و رسانه و نیز احتیاج سنجی آموزشی درحوزه بانوان و ارائه آموزش ها منطبق با نتایج احصاء شده و بهره مندی از ظرفیت شوراهای شهر و روستا به منظور بستر سازی مناسب جهت مشارکت موثر بانوان بویژه در روستاها و توسعه همکاری های بین بخشی درحوزه مهارتی آموزشی برگزار خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری نیز درادامه طی سخنانی ضمن استقبال از اجرای این طرح دراستان خراسان رضوی گفت : استفاده از انرژی و ظرفیت بی بدیل استان در تمامی گروه ها و طبقات اجتماعی،برای حفاظت از زمین لازم است.

فرشته سلجوقی توضیح داد:این پویش به صورت یک حرکت دائمی دربین بانوان و پس ازآن در خانواده و دیگر اقشار متأثر از حضور زنان مبدل گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 96

به "مشارکت بانوان می تواند در حوزه حفاظت از محیط زیست موثر باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت بانوان می تواند در حوزه حفاظت از محیط زیست موثر باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید