موزه نو معماران زاها حدید، یک موزه علمی تخیلی شناور در یک ابر ستاره ای

به گزارش مجله تانی بای، سال ها پیش برنامه ای در خصوص معماری و یک استاد معماری فرنگی از شبکه چهار پخش شد که جمله عجیبی در آن بود: معماری در نهایت باعث شخصیت می گردد (نقل به مضمون)

موزه نو معماران زاها حدید، یک موزه علمی تخیلی شناور در یک ابر ستاره ای

حال گروهی فکر می نمایند که ساخت و سازهای بزرگ تمدن ساز نیستند. در حالی که گوشه ای از همان فخر ما به تمدن باستانی مان همان معماری مان است

در طراحی جدیدی که در این پست گوشه ای از آن را می بینید چیز جالب دیگر اهمیتی است که چنین به عنصر علمی تخیلی داده. تا جایی که یک موزه اخنصاصی برای آن بنا نموده است.

معماران زاها حدید مأمور ایجاد یک موزه علمی تخیلی در چین شده. این شرکت که هرگز از فرصت فراوری ساختمان های با طراحی رادیکال دوری نمی کند، پروژه ای را طراحی نموده با شکل کلی خیره نماینده که به صورت یک ابر آسمانی پرستاره به نظر می رسد.

طراحی کلی موزه علمی تخیلی چنگدو تا حدی تحت تأثیر منظره طبیعی و احتیاج به اتصال به چندین مسیر عابر پیاده بوده.

فضای داخلی ساختمان 59000 متر مربع است که بین فضاهای نمایشگاهی، سالن های کنفرانس، منطقه ها رویداد، گالری ها و تئاترها تقسیم می گردد. بعلاوه منطقه ها خدماتی و یک دهلیز مرکزی بزرگ وجود خواهد داشت.

فرم های سیال سقف آن از یک نقطه مرکزی در داخل به بیرون توسعه می یابند و شبیه یک ابر سحابی در حال توسعه با ستاره ای در مرکز آن می شوند یا چیزی شبیه میدان های انرژی.

این موزه دارای محوطه سازی قابل توجهی است که از گیاهان و درختان محلی تشکیل شده است. یک سیستم جمع آوری آب باران نیز نصب خواهد شد که به دریاچه متصل می گردد و بخشی جدایی ناپذیر از سیستم های گسترده تر پیشگیری از سیل چنگدو را تشکیل می دهد.

نورگیرها و پنجره های بزرگ، نور روز را به حداکثر می رسانند و تهویه طبیعی یکی دیگر از تمرکزهای کلیدی برای حفظ دمای محیط داخلی و در عین حال به حداقل رساندن مصرف انرژی است.

پنل های خورشیدی نصب شده بر روی سقف بزرگ موزه، احتیاجهای برق مبتنی بر شبکه آن را کاهش می دهد. شکل و مقدار سقف نیز به دقت محاسبه شده تا سایه مورد احتیاج در تابستان ایجاد گردد.

موزه علمی تخیلی چنگدو در حال حاضر در حال ساخت است و انتظار می رود که میزبان هشتاد و یکمین کنوانسیون سالانه علمی تخیلی جهانی و جوایز هوگو (جایزه ای برای تجلیل از برترین داستان های علمی تخیلی) در اواخر سال جاری باشد.

منبع: معماران زاها حدید

منبع: یک پزشک
انتشار: 5 بهمن 1401 بروزرسانی: 5 بهمن 1401 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 2163

به "موزه نو معماران زاها حدید، یک موزه علمی تخیلی شناور در یک ابر ستاره ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه نو معماران زاها حدید، یک موزه علمی تخیلی شناور در یک ابر ستاره ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید