نشست پنج کشور مرتبط با هواپیمای اوکراینی در لندن

به گزارش مجله تانی بای، پنج کشور مرتبط با هواپیمای اوکراینی روز پنجشنبه درباره حادثه سقوط این هواپیما، نشستی را در لندن برگزار می کنند.

نشست پنج کشور مرتبط با هواپیمای اوکراینی در لندن

به گزارش مجله تانی بای، وادیم پریستایکو، وزیر امور خارجه اوکراین روز دوشنبه در گفت وگویی اختصاصی با خبرگزاری رویترز با اشاره به دیدار پنج کشور مرتبط با حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی در لندن گفت که این کشورها قرار است در خصوص خسارات و فرایند تحقیقات این حادثه به گفت وگو بپردازند.

وی همچنین ساقط شدن هواپیما به دلیل پرواز در مجاورت یک پایگاه هوایی در زمان افزایش تنش ها را رد کرد و گفت: ما این گروه از وزرای امور خارجه کشورهای مرتبط با حادثه ایجاد کرده ایم. در شانزدهم ژانویه، رو در رو در لندن دیدار می کنیم و در خصوص اقدام بعدی گفت وگو خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه اوکراین گفت که علاوه بر کشورش کانادا، افغانستان و سوئد بخشی از این پنج کشور هستند. وی نام کشور پنجم را اعلام نکرد.

وادیم پریستایکو همچنین گفت که تصور نمی کرده که ایران قصد داشته باشد تا پیش از بیانیه رسمی تیم تحقیقات در خصوص این حادثه، مسئله را علنی کند.

وی این احتمال که هواپیما ساقط شده با یک هواپیمای متخاصم اشتباه گرفته شده باشد را رد کرد و گفت: این بی معنی است چراکه هواپیمای ما ثبت و تایید شده بود و همان جهت بین المللی را در پیش داشت که به آن داده شده بود. هیچ چیزی فراتر از این مسئله مطرح نبود.

وزیر امور خارجه اوکراین مدعی شد که آخرین کلمات خلبان این پرواز همه چیز خوب است و می خواهم به حالت خلبان اتوماتیک بروم بوده است.

وی همچنین گفت: در رسانه ها شنیده ام که هواپیمای ما تغییر جهت داده است... این درست است اما بعد از آنکه با موشک به هواپیما حمله کردند! هواپیما در آن زمان در حین سقوط بوده است!

این مقام ارشد همچنین گفت که تمام کشورهای دخیل در این مسئله باید مسئول شناخته شوند.

وی همچنین گفت که محققین اوکراینی باید در مرکز تحقیقات قرار بگیرند و گفت: ما می خوایم که متخصصیص اوکراینی اطلاعات ثبت شده بر روی جعبه سیاه را بررسی کنند.

وزیر امور خارجه اوکراین همچنین از فرانسه و شرکت بوئینگ خواست تا در تحقیقات پیرامون این حادثه شرکت کنند.

وادیم پریستایکو در انتها گفت: ایرانیان به ما قول داده اند که جعبه سیاه را به ما تحویل دهند اما به ما روز دقیقی برای این امر اعلام نکرده اند. ما خواهان دریافت هرچه سریعتر جعبه سیاه هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 833

به "نشست پنج کشور مرتبط با هواپیمای اوکراینی در لندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست پنج کشور مرتبط با هواپیمای اوکراینی در لندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید