نکات مهم در انتخاب شلوار بر اساس فرم بدن

به گزارش مجله تانی بای، شاید خیلی از افراد بدون توجه به تیپ و فرم بدن خود و تنها از روی مدل شلوار، آنرا انتخاب میکنند ولی برای اینکه خوش تیپ تر به نظر برسیم باید موقع خرید شلوار نکاتی را مد نظر قرار دهیم. با ما همراه شوید تا با این کات مهم آشنا شوید…

نکات مهم در انتخاب شلوار بر اساس فرم بدن

● چه کسانی شلوار پاچه گشاد بپوشند؟

▪ حتما تا روی زمین

شلوارهای پاچه گشاد از زانو به پایین گشاد می گردد و ظاهر آن شبیه به قیف است. این شلوار از کمر تا زانو تنگ است. این نوع شلوار را باید کمی پایین تر از محل طبیعی کمر نگه دارید و نباید چندان تنگ و چسبان باشد. این مدل شلوار تقریبا برای همه مناسب است اما افراد لاغر و بلندقد بهتر است به دنبال شلوارهای فاق بلند باشند. کسانی هم که پایین تنه درشت تری دارند بهتر است به دنبال شلواری باشند که کاملا قالب پاهای شان باشد.

▪ هنگام خرید توجه کنید

شلوار های پاچه گشاد باید از زانو به بالا کاملا اندازه و مناسب باشد و از زانو به پایین گشادتر گردد. قد آن نیز باید کاملا با زمین مماس باشد و کاملا روی پاهای شما را بپوشاند یا روی کفش بیاید، قد شلوار نباید به گونه ای باشد که جلوی شلوار تا بخورد و صاف نباشد.

▪ با چی بپوشید

اگر با این شلوار یک بلوز ابریشمی با آستین پرنسسی (کمی پف دار) یا یک بلوز آستین کوتاه بپوشید واقعا برازنده می شوید البته یک کمربند زیبا نیز می تواند بر زیبایی شما بیفزاید. برای کفش نیز بهتر است که یک کفش پاشنه بلند اسپرت (مثلا پاشنه یکسره) را انتخاب کنید.

● برای آن که شلوارتان بیشتر عمر کند

▪ قبل از کوتاه کردن بشویید

وقتی می خواهید برای نخستین بار شلوارتان را بشویید، حتما آن را به تنهایی و جدا از شلوارهای دیگر بشویید، همچنین بهتر است که هنگام شست وشو آن را پشت و رو کنید، این کار باعث می گردد شلوار بهتر رنگ خود را حفظ کند و تا زمان طولانی تری زیبا بماند. هیچ وقت شلوار جین را برای خشک کردن در خشک کن نیندازید. بهترین راه برای خشک کردن جین این است که اول روی میز یا روی زمین حوله ای پهن کنید و شلوار را روی آن بگذارید. خشک کردن این شلوار روی بند می تواند از عمر آن کم کند مگر اینکه شلوار را با گیره آویزان کنید و مطمئن باشید که تا نخورده است. از شستن زیاد شلوار جین خودداری کنید و آن ها را با مواد شوینده تیره یا مخصوص جین بشویید همچنین یادتان باشد قبل از کوتاه کردن شلوارتان، قد آن را کوتاه کنید.

● چه کسانی شلوار راسته بپوشند

▪ کفش پاشنه بلند ممنوع

شلوار راسته تقریبا برای هرکسی با هر اندام و سنی مناسب است. شلوار راسته محیطش از بالا تا پایین یک اندازه است یعنی از زانو به پایین اندازه آن تفاوتی نمی کند و پاچه شلوار گشاد نمی گردد. این شلوار روی محل طبیعی کمر نگه داشته می گردد و از بالا تا پایین خیلی گشاد نیست. این یک نوع شلوار کلاسیک است اما پوشیدن آن در هر زمان مناسب است. این شلوار به خصوص به کسانی که پایین تنه درشتی دارند پیشنهاد می گردد.

▪ هنگام خرید توجه کنید

حتما توجه کنید که شلواراز زانو به بالا کاملا اندازه و نه خیلی تنگ باشد. اگر شلوار خیلی گشاد باشد کاملا درشت به نظر خواهید رسید.

▪ این شلوار را با چی بپوشید

این شلوار را می توانید با یک بلوز کاملا اندازه و قالب تن بپوشید یعنی بلوز شما نباید به هیچ وجه گشاد یا بلند باشد. بهتر است کفشی کلاسیک و بدون پاشنه با آن بپوشید، اصلا کفش های پاشنه بلند با شلوار راسته توصیه نمی گردد.

● شلوار پاچه تنگ

▪ با هر مدل کفش

این نوع شلوار از بالا تا پایین راسته است اما برای پوشیدن آن بهتر است حتما اندامی متناسب داشته باشید البته منظور ما این نیست که حتما باید خیلی لاغر باشید. کسانی که کمی اضافه وزن دارند نیز می توانند از این مدل استفاده نمایند به شرط اینکه پاچه شلوار کمی گشادتر باشد.

▪ هنگام خرید توجه کنید

این مدل شلوار باید کاملا اندازه و قالب پاها باشد در واقع مثل یک پوست محافظ البته راحتی آن نیز باید لحاظ گردد. به دنبال جنس هایی نرم باشید که کاملا کش می آیند البته باید توجه کنید وقتی پارچه را می کشید و سپس رها می کنید نباید روی پارچه اثر انگشت تان شما باقی بماند.

▪ با چی بپوشید

بهتر است این مدل شلوار را با یک تونیک بلند، تی شرت یا بلوزی که بلندی آن تا زیر کمر باشد بپوشید. همچنین اگر از این مدل شلوار استفاده می کنید از بابت کفش خیال تان راحت باشد چون هر کفشی به آن می آید هم پاشنه بلند، هم تخت، هم چکمه و…

● چه کسانی بوت کات بپوشند

▪ برای به روز بودن

به جای اینکه بگوییم چه کسانی این مدل را بپوشند بهتر است بگوییم چه کسانی شلوار های بوت کات نپوشند؟ جواب این است که همه می توانند این مدل را بپوشند هم چاق ها و هم لاغرها و برای هرکدام نیز زیبایی خاص خودش دارد، این نوع شلوار در قسمت بالای زانو راسته است و از زانو به پایین کمی گشادتر می گردد اما پاچه های آن از شلوار پاچه گشاد تنگ تر است.

▪ هنگام خرید توجه کنید

این مدل نسبت به مد ل های دیگر بیشترین هوادار را دارد به خصوص کسانی که خیلی به زیبایی اهمیت می دهند. برای مطمئن شدن از برش درست شلوار دقت کنید که در قسمت زانوها شلوار مخروطی گردد و از زانو به پایین کم کم گشاد می گردد تا به زمین برسد. بنابراین به راحتی کفش یا چکمه شما زیر آن قرار می گیرد.

▪ با چی بپوشید

یک بلوز چین دار یا مدل دار ولی کوتاه می تواند ست مناسبی برای این شلوار باشد. یک کمربند باریک هم می تواند زیبایی شلوار شما را بیشتر کند. کفش های فانتزی نیز با این مدل شلوار بسیار هماهنگ می شوند.

گردآوری: گروه هفت گنج

منبع: مجله زندگی ایده آل

Share on email

منبع: هفت گنج
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1291

به "نکات مهم در انتخاب شلوار بر اساس فرم بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات مهم در انتخاب شلوار بر اساس فرم بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید