هرگز این زولبیا و بامیه ها را نخرید

به گزارش مجله تانی بای، زولبیا و بامیه از شیرینی های ثابت در سفره افطار ایرانی هاست که ارزش غذایی پایینی دارد و مضر است.

هرگز این زولبیا و بامیه ها را نخرید

به گزارش همشهری آنلاین، بعضی گمان می نمایند روزه گرفتن در ماه رمضان سبب کاهش وزن آنها می گردد، در حالی که این موضوع در بعضی افراد فرایند معکوس دارد. یعنی با افزایش وزن در عین روزه داری روبرو می شوند. برای جلوگیری از این موضوع دانستن مقدار کالری غذاهای افطاری و سحری و شیرینی ها و دسرها یاری نماینده است. به عنوان نمونه زولبیا و بامیه قند و چربی بالایی دارد. هر بامیه 80 کالری و 100 گرم زولبیا 450 کالری دارد که برای سوزاندن این مقدار کالری بامیه باید 26 دقیقه پیاده روی و برای زولبیا باید 126 دقیقه پیاده روی کنید.

زولبیا و بامیه در روغن زیادی سرخ می شوند که مضر است، ارزش غذایی بالایی ندارند و از طرفی تشنگی را هم افزایش می دهند و سرشار از اسیدهای چرب هستند. بنابراین بروز بیماری های قلبی، سرطان و افزایش وزن و مسائل گوارشی را به علت دیرهضم بودن در پی دارند.

در مصرف زولبیا و بامیه بهتر است نکات زیر را رعایت کنید:

1- از زولبیا و بامیه هایی که رنگ ظاهری آنها قهوه ای رنگ است استفاده نکنید. زولبیا و بامیه تازه شفاف است. اگر سوخته یا قهوه ای تیره باشند حاوی اسید چربی به نام ترانس است که برای قلب و سیستم گردش خون بسیار مضر است.

2- زولبیا و بامیه هایی که کنار خیابان به صورت روباز به فروش می رسند نخرید، زیرا در معرض آلاینده های هوا هستند. زولبیا و بامیه را حتما از جای معتبر و خوب خریداری کنید. زیرا اگر در روغنی سرخ شوند که بارها استفاده شده، خطرناک است. سرطان زایی این گونه زولبیا و بامیه ها کاملا اثبات شده است.

3- در وعده سحری زولبیا و بامیه نخورید، چون هم سبب تشنگی می شوند و هم قندخون را به صورت ناگهانی افزایش می دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 24 خرداد 1401 بروزرسانی: 24 خرداد 1401 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 2029

به "هرگز این زولبیا و بامیه ها را نخرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرگز این زولبیا و بامیه ها را نخرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید