سلامتی و پزشکی

سیستم هوش مصنوعی خونریزی درون جمجمه ای را شناسایی می نماید

یک گروه از پژوهشگران بخش رادیولوژی بیمارستان عمومی ماساچوست(MGH) با استفاده از هوش مصنوعی موفق به توسعه یک سیستم شده اند که می تواند به سرعت خونریزی های مغزی را تشخیص دهد و این در حالی است که این سیستم داده های خود را تنها از یک مجموعه تصاویر نسبتا کوچک...

21 اردیبهشت 1398

چرا برخی از مردم طعم تلخ قهوه را دوست دارند؟

یافته های جدید نشان می دهد ممکن است افراد به دلایل ژنتیک طعم خاصی را دوست داشته باشند. این کشف می تواند پیامدهای زیادی در سلامت انسان داشته باشد.

21 اردیبهشت 1398

خانه های بازسازی شده کرمانشاه حتی یک ترک هم بر نداشته اند

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در زلزله سال گذشته کرمانشاه، 100 هزار واحد تخریب شد که خوشبختانه تاکنون کوشش خوبی اجرا شده و بیش از 20 هزار خانه بازسازی و 60 هزار خانه نیز تعمیر شده است.

2 اردیبهشت 1398

ظریف: تحریم عزم ما را برای مقاومت مستحکم تر می نماید

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران امروز دوشنبه در مصاحبه با گاردین اعلام نمود: اقدامات محدودکننده علیه ایران عزم ما را برای مقاومت مستحکم تر می نماید.

21 فروردین 1398

آخرین وضعیت انصاری و عالیشاه از زبان پزشک پرسپولیس

پزشک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برای اعلام نظر قطعی درباره وضعیت محمد انصاری تا فردا صبر می کنیم، اما امید عالیشاه تا آغاز دوباره تمرینات آماده خواهد شد.

11 فروردین 1398

کاشیما آنتلرز ژاپن دو &ndash پرسپولیس ایران صفر، امیدوار به آزادی

تیم فوتبال پرسپولیس ایران در بازی رفت فینال لیگ قهرمانان آُسیا، با نتیجه دو بر صفر در ژاپن از کاشیما آنتلرز باخت.

25 اسفند 1397

سفر با کشتی کروز را به سلامتی به سر کنید

رعایت نکات بهداشتی عمومی همواره باعث میشود ما از برخی خطرات در امان باشیم اما در کشتی کروز که یک محیط بسته بر روی اقیانوس است، بهتر کمی بیشتر دقت کنید.

15 اسفند 1397

ضرورت تخصیص بودجه برای تجمیع دانشگاه خواجه نصیر، تهدید فرصت های مطالعاتی با نوسانات ارزی

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با گلایه از مسائل ناشی از پراکندگی دانشکده های این دانشگاه در سطح شهر تهران، بر ضرورت حمایت دولت برای تامین اولیه هزینه های تجمیع این دانشگاه در قالب سه پردیس تاکید نمود.

12 اسفند 1397

راننده های شخصی سرویس مدارس باید مورد تائید باشند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت:رانندگان درون شهری دارای پروانه هستند و در جهت امنیت دانش آموزان راننده های شخصی در سرویس مدارس نیز باید مورد تائید باشند.

26 دی 1397

ناصحی: برتر از ذوب آهن بودیم، امیدوارم مشکلاتمان حل گردد

مدافع تیم فوتبال پدیده مشهد گفت: فکر می کنم تیم ما نسبت به بازی های لیگ بازی بهتری را انجام داد و مستحق پیروزی بودیم. تیم اکنون مشکل مالی دارد و امیدوارم این مشکل نیز رفع گردد.

9 دی 1397