چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!

به گزارش مجله تانی بای، یکی از زیباترین و در عین حال خطرناک ترین نقاط روی زمین، چاه یعقوب نام دارد. این چاه مشهور در کشور آمریکا و در منطقه ویمبرلی تگزاس قرار گرفته است. چاهی که به آن لقب زیبای ترسناک را داده اند چرا که تا حالا قربانیان زیادی گرفته است. در ادامه همراه خبرنگاران باشید تا از این پدیده شگفت انگیز طبیعی بیشتر بدانید:

چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!

درباره چاه یعقوب

چاه یعقوب در واقع نام حفره ای بزرگ با دهانه 4 متر و بسیار عمیق است که پرش در آن تا حالا جان افراد زیادی را گرفته است با این حال هنوز هم افراد ماجراجوی زیادی هستند که دوست دارند در داخل این چاه اسرار آمیز شیرجه بزنند و اعماق آن را کشف نمایند. بد نیست بدانید که نام این چاه را از روی کتاب انجیل گرفته اند.

وقتی که برای اولین بار به چاه یعقوب نگاه می کنید، به نظرتان چشمه بی خطر و معمولی ای می آید که فقط کمی پهن است با این حال وقتی که بیشتر به داخل آن خیره می شوید، با حجم شگفت انگیزی از آب که نمی دانید در پس آن چه چیزی است روبرو می شوید. چند متر که به پایین این حفره آبی بروید، به 4 حفره به هم متصل دیگر می رسید که از بین آنها، حفره چهارم از همه خطرناک تر است.

دهانه حفره چهارم بسیار باریک است و کمتر کسی تا حالا توانسته به آنجا برود و افرادی هم که رفته اند، زنده بیرون نیامده اند. حتی یکی از قربانیان آن، فردی به نام وود راسل بود که یکی از ماهرترین شناگران جهان در آبهای آزاد بوده است اما متاسفانه بعد از شیرجه در این چاه، جان خود را از دست داد. با این حال گفته می گردد که در حفره چهارم، سنگ های آهکی شگفت انگیزی وجود دارد و از آنجا که اطلاعات بیشتری از آن در دست نیست، به اسرار آمیزتر شدن آن اضافه نموده است.

با وجود خطر زیادی که این چاه دارد ولی هر سال شیرجه زن های ماجراجوی زیادی را به خود جذب می نماید. با این حال کسی بیشتر از چند متر اول را نتوانسته کشف کند و حتی با وجود تجهیزات هم این کار نشدنی بوده است.

البته یکی از افراد سالخورده اهل ویمبرلی که حالا 80 سال دارد در این مورد گفته است که وقتی کوچک بودم، پدرم ما در آب این چاه می انداخت اما به علت فشار زیاد آب چشمه امکان نداشت کسی غرق گردد چون نمی توانست از چند فوت پایین تر برود.

متاسفانه چشمه یعقوب برای اولین بار در سال 2000 خشک شد اما کوشش های زیادی برای احیای آن انجام شد که به نتیجه رسید و دوباره پر آبی را مانند قبل برای ان به ارمغان آورد. مردم ویمبرلی برای این چاه ارزش زیادی قائلند و باور دارند که این چاه الهام بخش شناگران زیادی است.

منبع: الی گشت
انتشار: 13 شهریور 1401 بروزرسانی: 13 شهریور 1401 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 2095

به "چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید