کتاب صوتی سه ملاقات با صدای وحید یامین پور منتشر شد

به گزارش مجله تانی بای، کتاب سه ملاقات اثر نادر ابراهیمی با صدای وحید یامین پور از سوی انتشارات سوره مهر به صورت صوتی در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

کتاب صوتی سه ملاقات با صدای وحید یامین پور منتشر شد

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات و کتاب گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری مجله تانی بای، کتاب سه ملاقات با مردی که از فراسوی باور ما می آمد داستانی متفاوت از زندگی امام خمینی (ره) را به قلم نادر ابراهیمی روایت می نماید که در آن نویسنده کوشیده ابعاد مختلف شخصیت بنانگذار انقلاب اسلامی را در قالب یک داستان بلند مورد توجه قرار دهد.

جلد اول این رمان، داستان بلندى درباره زندگى امام خمینى (ره) است، که نویسنده در آن کوشیده ابعاد مختلف شخصیتى ایشان را در قالب داستان بررسى کند. دوران کودکى امام و شکل گیرى شخصیت وى در دامن پر مهر مادر و صاحبه خانم (عمه ایشان..)

جلد دوم سه ملاقات به خاطراتى از پدر امام خمینی در زندان شاهى و شهادت وى در آنجا در ایام قبل از تولد امام روح الله، استفاده از افکار و سخنان عمهصاحبه خانم، دوران مبارزه در جوانى، حضور با برادر جهت تحصیل علوم حوزوى... می پردازد.

ابراهیمی با آنکه در این کتاب، حوادث سیاسی مهمی چون بیست و هشت مرداد 32 و محاکمه مصدق را با بیانی دراماتیک و قصوی روایت می نماید؛ اما از نوشتن در باب زندگی شخصی و احوالات امام نیز غافل نمی ماند تا اثری چند وجهی، دلچسب و البته مستند درباره منش و زیست رهبر انقلاب فراهم کند. از جمله این اتفاقات، بیماری وبایی است که در زادگاه امام می آید و نیز رفتن برادران ایشان به اصفهان و تنها ماندن روح الله نوجوان.

ابراهیمی از ورای همه این رویدادهای گاه بسیار تلخ، چهره مردی عظیم را ترسیم می نماید که با صبوری و استقامت مومنانه ای از هر ورطه دشواری می گذرد. سپس پا به پای رهبر انقلاب، عقربه های زمان را به عقب تر می کشد تا برسد به نماز خواندن روح الله در ده سالگی. اما بعد دوباره زمان را به جلو می برد و امام خمینی را زیر درخت سیبی در نوفل لوشاتو به تصویر می کشد که در حال اقامه عارفانه نماز است.

این کتاب با صدای وحید یامین پور به صورت صوتی از سوی انتشارات سوره مهر در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

4028/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 973

به "کتاب صوتی سه ملاقات با صدای وحید یامین پور منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب صوتی سه ملاقات با صدای وحید یامین پور منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید