کشف تازه در شهر پمپئی (شهر سوخته) ایتالیا

به گزارش مجله تانی بای، در جریان کاوش های جدید در منطقه شهر سوخته ایتالیا، وسایل و جسدهای جدیدی کشف شده که سرنخ های تازه ای را برای تحقیقات بیشتر در اختیار باستان شناسان قرار می دهند.

کشف تازه در شهر پمپئی (شهر سوخته) ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

پمپئی (Pompeii) شهری باستانی است و در جنوب کشور ایتالیا واقع شده است. این شهر نزدیک به 1700 سال زیر خاکسترهای آتش فشانی مدفون بود. باستان شناسان در جریان کاوش های باستان شناسی در یک فروشگاه در حومه شهر باستانی پمپی در ایتالیا، چهار جسد همراه با چندین سکه طلا و یک آویز گردنبند یافتند.

اسکلت های به دست آمده متعلق به افراد جوانی است که به هنگام وقوع آتش فشانی کوه وزویوس در79 میلادی پشت فروشگاه بوده و درنتیجه فوران گدازه ها غافلگیر شده و مرده اند. در جریان آنالیز های صورت گرفته در محل کشف این اسکلت ها و فروشگاه باستانی اجاق هایی کشف شده است که باستان شناسان تصور می نمایند احتمالا کوره هایی برای ذوب و ساخت انواع اشیای برنزی بوده است.

همچنین شواهد حاکی از آن است که این فروشگاه تاریخی پس از وقوع انفجار توسط غارتگران با هدف دستیابی به گنج هدف قرارگرفته بود اما ظاهراً سکه های طلا و نیز صفحه طلایی گردن آویز را که به شکل گل ساخته شده، فراموش نموده و این آثار همچنان در محل باقی مانده است.

باستان شناسان همچنین قصد دارند فروشگاه دیگری را نیز در این سایت باستانی مورد کاوش قرار دهند اگرچه هنوز از هدف اصلی در این کاوش ها مطمئن نیستند. در جریان این حفاری ها همچنین یک آرامگاه متعلق به قرن 4 پیش از میلاد همراه با اسکلت چند انسان کشف شده که دورادور این اسکلت ها شش گلدان قرار داده شده بود.

ویرانه های پمپئی در نزدیکی ناپل در ایتالیا واقع شده است. در آن آثاری از بناها و مردم شهر باستانی پمپئی که بر اثر آتش فشان کوه وزوو ویران شده به چشم می خورد. پیش از این تصور می شد مردم این شهر به خاطر گازهای سمی حاصل از آتش فشان کشته شده اند اما پژوهش های دیگر نشان داد آنها به خاطر حرارت بالا جان باخته اند.

بعضی محققان بر پایه نامه هایی که 25 سال پس از این ماجرا نوشته شده به این نتیجه رسیدند که مردم به خاطر استشمام خاکسترهای آتش فشان خفه شده اند. این شهر پس از آتش فشان زیر 4 تا 6 متر خاک و خاکستر به مدت 1500 سال مدفون شد.این شهر به صورت کاملاً اتفاقی در سال 1599 میلادی کشف شد. این شهر تاریخی که جزو میراث جهانی یونسکو محسوب می گردد با میلیون ها نفر بازدید نماینده در سال یکی از جاذبه های مهم ایتالیا به شمار می آید.

منبع: کجارو / chn.ir
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 497

به "کشف تازه در شهر پمپئی (شهر سوخته) ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف تازه در شهر پمپئی (شهر سوخته) ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید