یگان های نظامی عجیبی که واقعا وجود داشتند

به گزارش مجله تانی بای، خبرنگاران: تاریخ نظامی پر از حوادث غیرمعمول و ارتش های عجیب است. جنگ فقط برای انسان ها نیست، بار ها شده که حیوانات و حتی عروسک ها هم درگیر جنگ شدند. درواقع گاهی، در جنگ طرفی پیروز می شود که کسی را برای جنگیدن ندارد. در این مطلب با عجیب ترین گردان های تاریخ آشنا می شوید.

یگان های نظامی عجیبی که واقعا وجود داشتند

غول های پوتسدام

شاه فردریک ویلیام از پروس سعی کرد بلندترین سربازان اروپا را در یک هنگ به نام غول های پوتسدام جمع کند. قد برخی از مردان 2.13 متر بود و حتی یک سرباز سوئدی 2.43 متر بود. بسکمک از این مردان تحت فشار قرار گرفتند که با زنان قدبلند ازدواج کنند تا پسرانشان راه آن ها را دنبال کنند. اگرچه پول زیادی صرف استخدام و به کارگیری این سربازان می شد، اما آن ها هرگز وارد جنگ واقعی نشدند. بعد از مرگ شاه، پسرش این گروه را منحل کرد تا بودجه های سلطنتی را حفظ کند.

دیوانه های وایکینگ

جنگجویان وایکینگ دسته ای به نام شوریده سرها داشتند که به جای زره معمولی از پوست گرگ یا خرس استفاده می کردند یا حتی برهنه می جنگیدند. نظریه های بسکمک وجود دارد که آن ها چطور می توانستند وایکینگ ها را بترسانند، شاید آن ها یک فرقه مخفی بودند که برای بقیه عجیب می نمود یا شاید فقط تحت تاثیر دارو های بسیار قوی بودند یا هنگام جنگ زیاد الکل مصرف می کردند.

ارتش جاویدان

گارد جاویدان 10هزار نیروی جنگی قوی بودند که به خشایارشاه خدمت می کردند. نام آن ها به این واقعیت اشاره داشت که این سربازان همیشه 10هزار نفر خواهند بود. اگر یک نفر بمیرد یا نتواند بجنگد، فورا یک نفر دیگر جایگزین او می شود. آن ها جواهرات طلا استفاده می کردند تا مقام خود را نشان دهند.

ارتش ارواح

ارتش آمریکا با کمک کارشناسان و هنرمندان توانست یک ارتش جعلی با استفاده از تانک ها و ماشین های پلاستیکی بادی بسازد و با استفاده از جلوه های صوتی کاری می کرد که واقعی به نظر برسند. این حقه باعث شد جاسوس های نازی فکر کنند که ارتش آمریکا بسیار بزرگتر است. این ماجرا سال ها مخفی نگه داشته شد تا اینکه در سال 1996 عمومی شد. هنرمندان و طراحان زیادی درگیر ارتش عروسکی بودند از جمله بیل بلس، السورث کلی و آرتور بی سینگر.

گردان مورمون

این یگان نظامی کاملا از روحانیون مذهبی تشکیل شده بود. این گروه از مذاکرات بین ارتش آمریکا و رهبران کلیسا به وجود آمد. رهبران کلیسا امیدوار بودند که این گردان حرکت آن ها به غرب آمریکا را از نظر مالی تامین کند. آن ها هرگز جنگ را ندیدند، اما یکی از یگان هایی بودند که بیشترین سفر را داشتند.

مردان آثار تاریخی

این مردان که به طور رسمی با عنوان بخش آرشیو و هنر های زیبا و بناهای تاریخی شناخته می شدند، یگان خاصی بودند که هدفشان حفظ آثار فرهنگی اروپا در جنگ جهانی دوم بود. این یگان شامل مورخان، متصدیان موزه و دانشمندانی می شد که می توانستند ساختمان های مهم تاریخی و فرهنگی را شناسایی کنند. آثار هنری رامبرانت، داوینچی، میکلانژ و ... با تلاش های آن ها از تانک های جنگی نجات یافت.

پاراداگ های بریتانیایی

سگ های چترباز در حمله نورماندی توسط نیرو های متفقین در سال 1944 به کار گرفته شدند، آن ها در مدرسه آموزش سگ های جنگی انگلستان آموزش دیده بودند. بسکمک از آن ها حیوانات خانگی بودند که صاحبانشان داوطلبانه آن ها را برای کمک به جنگ فرستاده بودند. بیشتر آن ها برای بوییدن موادمنفجره و سایر وسایل مشابه آموزش دیده بودند، اما تعدادی هم پرش با چتر نجات را یاد گرفته بودند. این سگ ها بسیار مفید بودند، می توانستند بوی موادمنفجره و سربازان دشمن را تشخیص دهند و برخی از آن ها به خاطر خدمات خود جایزه گرفتند.

اهالی کوهستان

در جنگ داخلی، گروهی از سربازان نیویورکی به خاطر سبک لباس پوشیدنشان اهالی کوهستان نام گرفتند. پیاده نظام 79 نیویورک با دامن مردانه و لباس اسکاتلندی در نبرد حاضر می شدند.

پسران پروانه

اهالی کوهستان تنها سربازان خوش تیپ شمال نبودند. سومین سواره نظام نیوجرسی هم لقب پسران پروانه را به خاطر شنل های کلاهدارشان گرفتند. آن ها فقط با یک شمشیر به میدان جنگ می رفتند، به نظر می رسد که تیپ برای آن ها مهم تر از هرچیزی بود.

دسته گوزن شمالی روسیه

در سال 2016، تیپ تفنگدار موتوری ناوگان شمالی روسیه در استفاده از وسایل نقلیه در قطب شمال مشکل داشتند، بنابراین تصمیم گرفتند از سورتمه هایی استفاده کنند که گوزن شمالی آن ها را می کشیدند. چون که گوزن ها می توانستند در برف حرکت کنند و حتی در آب های یخی شنا کنند، سابقه همکاری با ارتش روسیه را داشتند و در جنگ جهانی دوم علیه نازی ها هم استفاده شدند. سایر کشور های شمالی هم از حیوانات قطبی مشابه استفاده می کنند. در چین، نیرو های گشت مرزی سوار گاومیش می شوند و سربازان گرینلند هم از سگ های سورتمه استفاده می کنند.

منبع: brightside

منبع: برترین ها
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 299

به "یگان های نظامی عجیبی که واقعا وجود داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یگان های نظامی عجیبی که واقعا وجود داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید