آمادگی گروه تماس بین المللی اروپا برای اعزام هیات به ونزوئلا

به گزارش مجله تانی بای به نقل از رویترز، گروه تماس بین المللی اتحادیه اروپا با هدف یافتن راهکار سیاسی برای بحران ونزوئلا از آمادگی خود برای اعزام هیئت سیاسی به کاراکاس اطلاع داد.

آمادگی گروه تماس بین المللی اروپا برای اعزام هیات به ونزوئلا

در مورد موضع اتحادیه اروپا در قبال تحولات ونزوئلا، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید تحولات ونزوئلا حاکی از نبود افق سیاسی است که لازمه انتها بخشیدن به بحران جاری در این کشور خواهد بود.

وی اضافه نمود: شرایط موجود که نتیجه ناامیدی است تأکیدی است بر لزوم توسل به روند سیاسی و صلح آمیزی که به راهکاری دموکراتیک و ونزوئلایی (مبتنی بر خواست مردم ونزوئلا) منجر گردد.

لازم به ذکر است این اظهارات در نشست دو روزه گروه تماس ونزوئلا ایراد شد که از دیروز دوشنبه در کاستاریکا در حال برگزاری است.

موگرینی تاکید نمود: راهکار باید ونزوئلایی باشد حال آنکه جامعه بین الملل مسئولیت و وظیفه تسهیل (فرایند حصول) راهکار بدون هرگونه مداخله و به دور از اعزام هرگونه نیروی نظامی را دارد.

این مسئول اتحادیه اروپا اضافه نمود: وظیفه گروه تماس حفظ پل های موجود با بازیگران بین المللی از جمله سازمان ملل، واتیکان، گروه لیما و اتحادیه کشورهای کارائیب است تا به این ترتیب، با حصول درک مشترک، راستا را برای راهکاری دموکراتیک، صلح آمیز و سیاسی هموار کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 158

به "آمادگی گروه تماس بین المللی اروپا برای اعزام هیات به ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی گروه تماس بین المللی اروپا برای اعزام هیات به ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید