اخبار سیاسی

معین و ابلاغ نقشه محدوده بافت تاریخی 168 شهر کشور

پیرو درخواست سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری، محدوده بافت تاریخی 168 شهر در طرح های توسعه و عمران با تاکید وزیر راه و شهرسازی برای بازآفرینی شهرها و همچنین تاکید بر اندیشه ایران شهر به تصویب رسید.

7 فروردین 1399

اولتیماتوم ترکیه به اتحادیه اروپا برای لغو صدور ویزا، تهدید آنکارا به خروج از توافق پناهندگان با بروکسل

وزیر امور خارجه ترکیه تا ماه اکتبر به اتحادیه اروپا برای لغو صدور ویزا برای شهروندان ترک زمان داده و تاکید نمود که در غیر این صورت دیگر توافق پناهندگان با اروپا را به رسمیت نمی شناسد.

6 فروردین 1399

رضا رشیدپور با برنامه اتفاق به شبکه سه می آید

برنامه تلویزیونی اتفاق به زودی روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.

1 فروردین 1399

آمریکا رئیس سازمان انرژی اتمی ایران را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا خاطرنشان کرد نام رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

28 اسفند 1398

چین چگونه 800 میلیون شغل ایجاد کرد؟

چین در راستای سیاست های مالی و اشتغالزایی خود صادرات مواد خام طبیعی را ممنوع نموده و سیاست گذاری توسعه در این کشور بر مبنای تکمیل زنجیره های ارزش در تمامی صنایع بنا شده است.

26 اسفند 1398

وزیر خارجه هلند: خلیج فارس ایمن از نظر سیاسی و مالی مهم است

وزیر خارجه هلند که میخواهد روزهای آینده به سه کشور منطقه از جمله ایران سفر کند، بر اهمیت سیاسی ، مالی خلیج فارس و تردد امن در آن تاکید نمود.

25 اسفند 1398

افشای درخواست ترامپ برای برکناری سفیر آمریکا در اوکراین

جزئیات یک گفتگوی ضبط شده در سال 2018 نشان می دهد که رئیس جمهور آمریکا خواهان برکناری و اخراج سفیر سابق ایالات متحده در اوکراین شده است.

23 اسفند 1398

جنگ هایی که به دلایل مضحک رخ دادند

خبرنگاران: کوتاه ترین جنگ در تاریخ جهان بین انگلیس و زنگبار رخ داد که گفته می شود بین 38 تا 45 دقیقه بیشتر طول نکشید و بریتانیا با ابزار و امکانات خود و بهره بردن از خیانت برخی زنگبارئی ها بر این کشور آفریقایی سلطه یافت.

22 اسفند 1398

سیاست دولت، تسهیل و گشایش در مراودات مالی است

چهل و یکمین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی با حضور محمد نهاوندیان، معاون مالی رئیس جمهوری برگزار گردید. در این نشست 8 دستور کار در حوزه های حل مسائل نقل وانتقال ارز، اعطای کارت بازرگانی، تقسیط مطالبات امور مالیاتی و تأمین اجتماعی، مالیات...

21 اسفند 1398

آناتولی: برای تامین صلح و حفظ نظام سیاسی افغانستان غنی باید کناره گیری کند

رسانه ترکیه ای نوشت که دولت افغانستان پیش از این دو بار گفت وگوهای بین الافغانی را تخریب نموده و برای برقراری صلح و حفظ نظام جمهوری اشرف غنی باید از قدرت کناره گیری کند.

21 اسفند 1398

معترضین لبنانی آغاز به مسدود کردن خیابان ها نموده اند

به گزارش خبرنگاران، دیلی استار لبنان در گزارشی بیان کرد: با آنکه صبح امروز دوشنبه در بیروت پایتخت لبنان جوی آرام حاکم بود اما از ساعاتی قبل معترضین آغاز به مسدود کردن خیابان ها در سراسر کشور نموده اند.

17 اسفند 1398

تصاویری که ماکرون نمی خواهد دیده گردد؛ مشت آهنین پاریس به اعتراضات

ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده، نشان می دهد پلیس ضدشورش فرانسه با خشونت تمام در کوشش است تا به هر نحو شده به اعتراضات عمومی که از ماه ها پیش شروع شده و همچنان ادامه دارد، سرانجام دهد.

16 اسفند 1398

برهم صالح : عراق هرگز سکویی برای تجاوز به همسایگان نخواهد بود

رئیس جمهوری عراق توضیح داد که کشورش هرگز به مکانی برای تجاوز به کشورهای همسایه تبدیل نخواهد شد.

15 اسفند 1398

هر 28 دقیقه یک نفر قربانی حوادث ترافیکی می گردد

رئیس سمینار کاهش بار سوانح ترافیکی با بیان اینکه مرگ ناشی از حوادث ترافیکی در 8 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.3 درصد رشد داشته است، گفت: هر 28 دقیقه یک نفر در کشور قربانی حوادث ترافیکی می گردد.

13 اسفند 1398

آزمون وسع عادلانه ترین روش برای پرداخت بسته معیشتی به خانوارها

شریعتمداری گفت: در پرداخت بسته حمایت معیشتی به دفعات زیاد آزمون وسع انجام می گردد تا از بین جمعیت کل، 60 میلیون نفری که واجد شرایط هستند، معین شوند.

12 اسفند 1398

لزوم همگرایی مدیران همسو با توسعه گردشگری آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگاران، تبریز چندی است که به یکی از کانون های توجه حوزه گردشگری کشور تبدیل شده است، انتخاب به عنوان فرش دنیای فرش دستبافت و نیز انتخاب به عنوان شهر نمونه گردشگری دنیا اسلام در سال 2018 نمونه هایی از دلایل این افزایش توجه هاست که در نتیجه برخورداری...

12 اسفند 1398

ابلاغ دستورالعمل پیشگیری و کنترل ویروس کرونا به تاسیسات گردشگری و هتل های سراسر کشور

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از تدوین و ابلاغ دستورالعمل پیشگیری و کنترل ویروس کرونا به تاسیسات گردشگری و هتل های سراسر کشور اطلاع داد.

9 اسفند 1398

بازار باسلام؛ استارت آپ پیروز ایرانی

آبان ماه سال 95 بود که استارت آپ باسلام در شهر قم با چند غرفه و محصول محدود، به دنیا آمد.

8 اسفند 1398

سفرای کشورهای آسیای میانه در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام شرکت می نمایند

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: سفرای کشورهای حوزه آسیای میانه در دهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین شرکت می نمایند.

6 اسفند 1398

ماکرون خواهان روابط مستحکم با انگلیس پس از اجرای برگزیت

رئیس جمهور فرانسه در پیغام سال نو میلادی خود خواهان حفظ استحکام روابط با انگلیس، پس از اجرای برگزیت شد.

3 اسفند 1398
تعداد: (189)