ابهام در گزینش آزادکاران اعزامی به مسابقات جهانی ادامه دارد

به گزارش مجله تانی بای، به گزارش خبرنگاران، بعد از اعلام ترکیب تیم ملی کشتی آزاد ایران برای حضور در بازی های المپیک 2021 توکیو، نوبت به نحوه انتخاب مسافران رقابتهای جهانی رسید که گفته می شد بیشترین شانس حضور در مسابقات جهانی، متعلق به جاماندگان از المپیک است.

ابهام در گزینش آزادکاران اعزامی به مسابقات جهانی ادامه دارد

در این خصوص چرخه نسبتاً پیچیده ای تعریف و لازم الاجرا شد که چندین تورنمنت بین المللی و رقابتهای مختلف داخلی از جمله جام تختی و انتخابی را در بر می گرفت اما یک نکته در این چرخه، چندان به مذاق مدعیان رفتن به دنیای خوش نیامد که آن هم بند فرصت دادن به مدال آوران المپیک بود.

بعضی از کشتی گیران جامانده از المپیک معتقد بودند حالا که نتوانستند در این میدان عظیم حضور یابند، اعزام به رقابتهای دنیای، سهم مسلم آنهاست و نباید دوباره پشت نفرات المپیکی قرار گیرند.

به هر حال اظهارات و نقدها مختلفی مطرح و در نهایت اعلام شد، بعضی کشتی گیران المپیکی در صورت کسب مدال، می توانند در رقابتهای دنیای هم به میدان بفرایند!

این فرایند باعث شد تا محسن کاوه مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد هم در واکنش به این ابهامات وارد صحنه گردد و بار دیگر بخشی از چرخه انتخابی را تشریح کند.

به گفته کاوه، با توجه به فاصله کوتاه زمانی بین المپیک و رقابت های دنیای نروژ، قطعاً امکان برگزاری مسابقاتی تحت اسم انتخابی نیست، بدین ترتیب یک چرخه انتخابی در نظر گرفته شد که شامل جام تختی، تورنمنت های برون مرزی، مسابقات جوانان و امید و بعلاوه نظم و انگیزه اردویی بود.

مدیر فنی تیم ملی کشتی آزاد در این خصوص گفت: بنا را بر این گذاشتیم که اگر کسی مدال المپیک بگیرد در رقابت های دنیای هم ملی پوش خواهد شد و علت این تصمیم هم این است که بالاتر از مدال المپیک نداریم و کسی که در المپیک مدال بگیرد قطعاً می تواند در رقابت های دنیای هم به مدال برسد.

البته بعضی معتقدند این فاصله زمانی اندک، ممکن است محدودیت هایی را در فرایند آماده سازی و ریکاوری این کشتی گیران بوجود آورد که کاوه در واکنش به این موضوع هم گفت: فاصله بین المپیک و رقابت های قهرمانی دنیا به میزان ای هست که مدال آوران المپیک بتوانند بدن شان را به یک فرم ایده آل برای حضوری پیروز در رقابت های قهرمانی دنیا هم برسانند. این تصمیم که مدال آوران المپیک را به مسابقات دنیای اعزام خواهیم کرد را به مرحله اجرا در خواهیم آورد، مگر اینکه کشتی گیری انگیزه کافی یا شرایط مناسبی را برای پیروزیت در رقابت های دنیای نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1669

به "ابهام در گزینش آزادکاران اعزامی به مسابقات جهانی ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابهام در گزینش آزادکاران اعزامی به مسابقات جهانی ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید