استعفای وزیر تجارت ژاپن به خاطر پرداخت پول به طرفدار

به گزارش مجله تانی بای، تشدید جنجال ها درباره اقدام وزیر تجارت ژاپن در پرداخت پول به یکی از هوادارانش، استعفای این وزیر را در پی داشته و نخست وزیر ژاپن هم از مردم عذرخواهی نموده است.

استعفای وزیر تجارت ژاپن به خاطر پرداخت پول به طرفدار

به گزارش گروه بین الملل مجله تانی بای، آبه شینزو نخست وزیر ژاپن ضمن اعلام پذیرش استعفای ایسشو سوگاوارا وزیر تجارت این کشور که به نقض قانون و پرداخت پول به هوادارش متهم شده است، از مردم ژاپن به دلیل انتخاب این سیاستمدار در کابینه خودش عذرخواهی نموده است.

به نوشته اسپوتنیک، آبه شینزو نخست وزیر ژاپن امروز آدینه ضمن تایید خبرها درباره استعفای وزیر تجارت این کشور به دلیل جنجال ها درباره تخلف او از قوانین انتخاباتی گفت: من مسئولیت انتخاب او را می پذیرم و عمیقا از مردم ژاپن عذرخواهی می کنم.

پیشتر ژاپن تایمز گزارش داده بود که ایسشو سوگاوارا وزیر تجارت ژاپن در بحبوحه جنجال ها درباره متهم شدنش به نقض قوانین انتخاباتی در ژاپن استعفای خودش را به نخست وزیر تحویل داده است.

سوگاوارا متهم شده که در یک اقدام غیرقانونی، به خانواده یکی از هوادارانش که عزیزشان را از دست داده بودند، پول پرداخت نموده است.

به دنبال انتشار خبرها درباره این اقدام وزیر تجارت ژاپن، قانونگذاران حزب اپوزیسیون در مجلس اعلام کردند در صورت عدم ارائه توضیحات معتبر درباره اتهامات وارده به سوگاوارا، همه جلسات مجلس را تحریم خواهند کرد.

رسانه های ژاپنی اعلام کردند که با استعفای سوگاوارا، به احتمال زیاد هیروشی کاجیمایا وزیر کنونی احیای مناطق حومه کابینه، جایگزین او خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 486

به "استعفای وزیر تجارت ژاپن به خاطر پرداخت پول به طرفدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای وزیر تجارت ژاپن به خاطر پرداخت پول به طرفدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید