افزایش ظرفیت برداشت روزانه گازپارس جنوبی؛ فراتر از 700 میلیون مترمکعب

به گزارش مجله تانی بای، خبرنگاران: مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس از نصب جکت فاز 11 پارس جنوبی در اوایل سال جاری در آب های خلیج فارس اطلاع داد و گفت: ظرفیت برداشت روزانه گاز از میدان مشترک پارس جنوبی پارسال به بیش از 700 میلیون مترمکعب رسید.

افزایش ظرفیت برداشت روزانه گازپارس جنوبی؛ فراتر از 700 میلیون مترمکعب

به گزارش مجله تانی بای به نقل از وزارت نفت، محمد مشکین فام با اشاره به اینکه بخش دریایی میدان مشترک پارس جنوبی به جز فاز 11 سال 98 به خاتمه رسید، اظهار کرد: 6 سکوی فازهای 13، 14 و 22 تا 24 پارس جنوبی سال گذشته نصب شد و چهار سکو از این تعداد عملیاتی شده است.

وی درباره راه اندازی دو سکوی باقی مانده هم با یادآوری اینکه حداکثر زمان برای راه اندازی سکوها دو هفته است و شرکت نفت و گاز پارس در این زمینه رکورددار است، اضافه نمود: راه اندازی دو سکوی باقی مانده (A , C 13) به دلیل شیوع ویروس کرونا با کمی تأخیر انجام می گردد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با تأکید بر اینکه سلامت کارکنان برای این شرکت حائز اهمیت است و تجمع تعداد زیادی از افراد روی شناور به صلاح نیست، گفت: تلاشمان این است با حداقل افراد این سکوها راه اندازی گردد که این موضوع سبب طولانی شدن کار خواهد شد.

مشکین فام درباره پالایشگاه فاز 14 هم شرح داد: بخش دریایی این فاز پارسال تکمیل شد و همه تلاشمان این است ردیف نخست شیرین سازی پالایشگاه این فاز تا خاتمه سال جاری عملیاتی گردد.

وی درباره آخرین وضع فاز 11 هم با اشاره به اینکه جکت این فاز اوایل سال جاری در موقعیت خود در آب های خلیج فارس قرار می گیرد، گفت: پس از نصب جکت، عملیات حفاری این فاز شروع می گردد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس درباره اینکه پیش از این خاتمه سال 98 برای نصب این جکت عنوان شده بود، گفت: شیوع ویروس کرونا مهم ترین دلیل تأخیر در نصب این جکت در روزهای خاتمهی پارسال بوده است.

وی درباره میدان مشترک گازی فرزاد هم اظهار کرد: شرکت پتروپارس قرار است برنامه های خود را برای توسعه این میدان ارائه دهد.

مشکین فام درباره مهم ترین اولویت های شرکت نفت و گاز در سال 99 هم شرح داد: این شرکت برای اجرا و تکمیل فعالیت های باقی مانده پارس جنوبی که در قالب 22 پروژه از سوی آقای وزیر مشخص شده، برنامه ریزی نموده است.

به گفته وی، این شرکت افزون بر این فعالیت ها، 15 پروژه دیگر را نیز در دست اجرا دارد که با فعالیت های مشخص شده، مجموع آن به 37 پروژه می رسد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از تکمیل بندر صادراتی تنبک به عنوان یکی از پروژه های این شرکت در سال 99 نام برد و اظهار کرد: این بندر شامل تأسیسات انبارش و ترمینال صادراتی گوگرد، اسکله صادراتی ال پی جی و... باید تکمیل گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 864

به "افزایش ظرفیت برداشت روزانه گازپارس جنوبی؛ فراتر از 700 میلیون مترمکعب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ظرفیت برداشت روزانه گازپارس جنوبی؛ فراتر از 700 میلیون مترمکعب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید