بن سلمان به تکاپو افتاد

به گزارش مجله تانی بای، ایسنا نوشت: بعد از انتشار اخباری درباره شیوع کرونا در میان خاندان حاکم عربستان، روزنامه وال استریت ژورنال مدعی شده که ولیعهد عربستان طی روزهای اخیر با معاونانش برای نجات اقتصاد کشورش از بحران نشست داشته و از جمله پیشنهاداتی که در این نشست مطرح شده کاهش 30 درصد بودجه وزارتخانه هاست.

بن سلمان به تکاپو افتاد

روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: بحران قیمت ها که اختلاف عربستان و روسیه موجب ایجاد آن شد و به خاطر کرونا تقاضای خرید نفت کاهش یافت در زمان بسیار دشواری برای محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان رخ داد چراکه وی برای تقویت نفوذ و حمایت اقتصادی از طرح هایش به پول احتیاج دارد.

برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز در شرایط حساس سیاسی این تحولات رخ داد چراکه وی بر حمایت شرکت های نفتی جهت پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری احتیاج داشت.

برای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه هم این شرایط سخت است چراکه برای ادامه دوره حکومتش کوشش می نماید.

این روزنامه نوشت: توافق کاهش فراوری نفت عربستان و روسیه اگر ادامه یابد پیروزی برای ترامپ است چراکه بدون پایبندی شرکت های نفت آمریکایی به کاهش فراوری انجام شده است.

از سوی دیگر، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان تماس تلفنی را از پوتین دریافت کرد.

دو طرف درباره کوشش های انجام شده برای ثبات بازار نفت و حفظ آن برای حمایت از رشد جهانی اقتصاد بحث و گفتگو و بر اهمیت همکاری کشورهای فراوریکننده برای تحقق آن تاکید کردند.

پوتین با ترامپ نیز طی 24 ساعت گذشته درباره بازار نفت گفت وگوی تلفنی و درباره مقابله با کرونا نیز بحث کردند.

اخیرا روزنامه نیویورک تایمز نوشته بود، کرونا به دربار خاندان حاکم عربستان رسیده است و ده ها تک از اعضای خاندان مبتلا شده اند.

به نوشته این روزنامه، 150 نفر از خاندان حاکم به این ویروس مبتلا شده اند که از میان آنها فیصل بن بندر بن عبدالعزیز، امیر ریاض است و در بخش مراقبت های ویژه به سر می برد.

این روزنامه نوشت: سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در کاخی در جزیره ای در نزدیکی جده و ولیعهد و بعضی وزرا در منطقه ای دور در نزدیکی دریای سرخ خود را قرنطینه نموده اند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 883

به "بن سلمان به تکاپو افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن سلمان به تکاپو افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید