تور ارزان ارمنستان: جدیدترین دستورالعمل های سفر زمینی به ارمنستان

به گزارش مجله تانی بای، بخشنامه ای شامل جدیدترین دستورالعمل ها در مورد سفر زمینی به ارمنستان به دفاتر خدمات مسافرتی و شرکت های گردشگری ابلاغ شد.

تور ارزان ارمنستان: جدیدترین دستورالعمل های سفر زمینی به ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا در تازهترین بخشنامه خود به دفاتر خدمات مسافرتی و شرکت های گردشگری، بر لزوم رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در اتوبوس ها طی سفرهای زمینی تاکید نموده است. بعلاوه بر اساس این بخشنامه مسافران هنگام بازگشت و ورود به کشور به ارائه گواهی تست PCR منفی با اعتبار 72 ساعت ملزم شده اند؛ در صورت عدم ارائه این گواهی، انجام این تست و قرنطینه با هزینه شخصی مسافر تا معین شدن نتیجه، الزامی خواهد بود. این موضوع در خالی است که تا چندی پیش ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا اعتبار تست منفی کرونا برای مسافران ورودی از مسیرهای بین المللی را تا 96 ساعت اعلام نموده بود.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت ارمنستان نیز با تدوین مقررات تازه برای ورود اتباع خارجی به این کشور، اعلام نموده است که مسافران موظفند نتیجه تست منفی تشخیص کرونا را که بیشتر از 72 ساعت از آن نگذشته باشد همراه داشته باشد. بعلاوه آنان می توانند گواهی واکسیناسیون کامل در برابر بیماری کووید را ارائه دهد که دست کم 14 روز از تاریخ دریافت آخرین دُز واکسن نیز باید گذشته باشد.

مسافران ارمنستان در صورت عدم ارائه یکی از این دو گواهی، موظف به انجام آزمایش کرونا در مراکز مستقر در پایانه های مرزی یا فرودگاه خواهند بود و تا معین شدن نتیجه منفی، به قرنطینه اجباری منتقل خواهند شد.

نتیجه آزمایش مسافران پس از حداکثر 48 ساعت در سامانه Armed ثبت می گردد و در اختیار مسافر قرار می گیرد که در صورت منفی بودن جواب آزمایش، فرد قادر خواهد بود تا از قرنطینه خارج گردد.

در پی موج سفر ایرانیان به ارمنستان با انگیزه دریافت واکسن کرونا، وزارت بهداشت این کشور تصمیم گرفته است تا واکسیناسیون کرونا فقط در مراکز سیار با واکسن آسترازنکا و فقط به شرط 10 روز اقامت انجام می گردد. راهنمایان گردشگری شاغل در تورهای ارمنستان معتقدند که مطابق با این قانون، مسافران حدود 9 روز باید در این کشور اقامت داشته باشند تا پس از آن، مشمول تزریق واکسن آسترازنکا شوند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1941

به "تور ارزان ارمنستان: جدیدترین دستورالعمل های سفر زمینی به ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ارمنستان: جدیدترین دستورالعمل های سفر زمینی به ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید