جلسه غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل درباره آزمایش موشکی جدید کره شمالی

به گزارش مجله تانی بای، شورای امنیت سازمان ملل به درخواست کشورهای فرانسه، آلمان و انگلیس برای بررسی آزمایش موشکی جدید کره شمالی جلسه غیرعلنی تشکیل می دهد.

جلسه غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل درباره آزمایش موشکی جدید کره شمالی

به گزارش گروه بین الملل مجله تانی بای، بعد از اعلامیه کره شمالی درباره پرتاب آزمایشی یک فروند موشک بالستیک دریا-پایه در روز چهارشنبه، شورای امنیت سازمان ملل تصمیم به برگزاری جلسه ای برای بررسی این اقدام گرفته است.

دیپلمات های سازمان ملل به خبرگزاری فرانسه گفتند که این جلسه شورای امنیت قرار است پشت درب های بسته و به درخواست کشورهای انگلیس، فرانسه و آلمان انجام بگیرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی روز گذشته (پنجشنبه) از آزمایش پیروز یک موشک بالستیک جدید که از زیردریایی پرتاب می شود خبر داد. (جزئیات بیشتر)

بر این اساس، در حالی که قرار بود این نشست غیرعلنی امروز (جمعه) انجام شود اما به دلیل محدودیت های زمانی و جدول برنامه های شورای امنیت، برگزاری آن به اوایل هفته آینده موکول شد.

به نوشته وبگاه عروتص شوع یکی از این دیپلمات ها می گوید که از نظر اتحادیه اروپا این پرتاب آزمایشی، نقض قطعنامه های سازمان ملل بوده و از هیأت آمریکایی خواست در دیداری که قرار است با هیأت کره شمالی داشته باشند، این موضوع را مطرح کنند.

آزمایش موشک بالستیک پوک گوک سانگ-3 که از یک زیردریایی پرتاب شد، در حالی انجام گرفت که دولت های آمریکا و کره شمالی برای انجام دور بعدی مذاکرات هسته ای آماده می شوند.

گفت وگوهای میان واشنگتن و پیونگ یانگ بر سر برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی از زمان دیدار ترامپ و کیم در ماه فوریه در ویتنام متوقف شده، اما پیونگ یانگ سه شنبه اظهار داشت از شنبه هفته بعد مذاکرات با واشنگتن درباره این موضوع را از سر خواهد گرفت.

ترامپ آزمایش موشک های کوتاه برد کره شمالی در ماه های گذشته را کم اهمیت جلوه داده و گفته که او توافقی با رهبر کره شمالی بر سر پرتاب موشک های کوتاه برد نکرده است.

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال 2006 میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده اند.

کره شمالی علی رغم این تحریم ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید کرده است.

کره شمالی می گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ یانگ پایان ندهد از برنامه موشکی و هسته ای خود عقب نشینی نخواهد کرد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 396

به "جلسه غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل درباره آزمایش موشکی جدید کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل درباره آزمایش موشکی جدید کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید