دادگاه رهبران اعتراضات تایلند شروع شد

به گزارش مجله تانی بای، جلسه دادگاهی رهبران اعتراضات تایلند امروز (دوشنبه) به اتهام شورش و توهین به پادشاهی این کشور در جریان اعتراضات عظیم سال گذشته میلادی شروع شده است.

دادگاه رهبران اعتراضات تایلند شروع شد

با تور ارزان تایلند از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا را ببینید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، 22 معترض اتهامات مربوط به شورش و ارتکاب سایر اقدامات خرابکارانه را رد کردند که اگر این اتهامات اثبات گردد برای هر کدام از جرایم ارتکابی تا 15 سال حبس در انتظار این افراد است.

پاریت چیواراک، یکی از رهبران اعتراضات همزمان با ورود به محل دادگاه و در حالیکه سه انگشت خود را که نشانه اعتراضات بوده، به سمت دوربین ها نشان می داد، گفت: آنها می توانند من را زندانی نمایند اما نمی توانند حقیقت را حبس نمایند.

وی که 22 ساله است در میان هفت مجرم دیگر در بازداشت پیش از دادگاهی به سر می برد و به توهین به ماها واجیرالونگکورن، پادشاه تایلند و همچنین شورش متهم است. این جوان در ادامه گفت: حقیقت همواره حقیقت است حتی از زندان و تحت فشار و شکنجه یا بازداشت.

جنبش جوانان تایلند بزرگترین چالش برای پرایوت چان اوچا، نخست وزیر تایلند بدل شده و این جنبش می گوید، نخست وزیر شرایط سیاسی کنونی را حفظ نموده و باعث شده تا پس از انتخابات 2019 در قدرت بماند. اما پرایوت چان اوچا این اتهام را رد می نماید.

معترضان همچنین تابویی سنتی را با اعلام درخواست اصلاحات و تغییرات در سیستم پادشاهی قدرتمند تایلند در هم شکستند و می گویند، قانون اساسی پیش نویس شده از سوی ارتش پس از کودتای 2014 به پادشاه قدرت بیش از حدی داده است.

مدت زمان دادگاهی اواخر امروز و پس از آن معین می گردد که آنالیز های دادستانی و دفاعی معین کند چه تعداد شاهد از دو طرف می توانند درباره این پرونده در دادگاه حضور یابند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1457

به "دادگاه رهبران اعتراضات تایلند شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه رهبران اعتراضات تایلند شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید