دادگاه ویتنام 12 حامی سازمان ضدکمونیستی دولت ملی موقت ویتنام را محکوم کرد

به گزارش مجله تانی بای، دادگاهی در هانوی ویتنام دو شهروند آمریکایی و 10 تبعه این کشور را به اتهام حمایت از تروریست های مستقر در آمریکا به حبس های طولانی مدت تا 14 سال محکوم کرد.

دادگاه ویتنام 12 حامی سازمان ضدکمونیستی دولت ملی موقت ویتنام را محکوم کرد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های آسیایی، دولت ویتنام با انتقاد در خصوص بازداشت و سرکوب مخالفان سیاسی خود روبه روست، اما هانوی ویتنامی های مستقر در آمریکا را که از سوی واشنگتن حمایت می شوند، تروریست هایی می داند که قصد سرنگونی دولت قانونی این کشور را دارند.

وزارت امنیت عمومی ویتنام در سال گذشته سازمان ضد کمونیستی دولت ملی موقت ویتنام را که در آمریکا مستقر است و مخالف دولت کنونی این کشور به شمار می رود در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد.

بر اساس این گزارش، دادگاهی در هوشی مین ویتنام روز گذشته با تشکیل جلسه رسیدگی، دو شهروند آمریکایی و 10 تبعه ویتنامی مرتبط با سازمان دولت ملی موقت ویتنام در کالیفرنیا را به اتهام طراحی برای حمله به ایستگاه رادیوی ملی این کشور، شرکت در تظاهرات ضد دولتی در سال گذشته و فعالیت های گسترده برای سرنگونی دولت از 5 تا 14 سال محکوم به حبس کرد.

ویل نگوین یکی از دو شهروند آمریکایی است که دانشجوی دانشگاه های ویتنام بوده، اما در سال گذشته در تظاهرات ضددولتی علیه دولت ویتنام شرکت نموده بود. وی پس از بازداشت و صدور حکم دادگاه، حکم اخراج از این کشور را نیز دریافت نموده است.

میشل نگوین دیگر شهروند آمریکایی تحت بازداشت، متهم به مشارکت در سرنگونی دولت قانونی ویتنام است.

ویتنام با بیش از 94 میلیون نفر در جنوب شرق آسیا دردهه 1950 با تهاجم گسترده نظامی آمریکا به این کشور روبه رو شد.

سازمان دولت ملی موقت ویتنام در سال 1991 در آمریکا توسط داو مین کوان، ستوان سابق ارتش سایگون ویتنام برای ایجاد کشور ویتنام جنوبی تشکیل شد. کوان متولد ویتنام و ساکن ایالت کالیفرنیا و مورد حمایت آمریکا است. این نظامی ویتنامی ادعای ارضی داشته و درپی جدایی و استقلال ویتنام جنوبی است.

کشورویتنام جنوبی با نام جمهوری ویتنام بین سال های 1954 تا 1975 بر قسمتی از ویتنام که در جنوب مدار 17 درجه به پایتختی سایگون استقرار یافته بود. ویتنام جنوبی در جریان جنگ ویتنام با دولت ویتنام شمالی و چریک های ویت کنگ درگیر بود و آمریکا در این جنگ به حمایت از ویتنام جنوبی وارد این جنگ شد. جنگ ویتنام در نهایت به نفع کمونیست شمالی خاتمه یافت.

پس از جنگ ویتنام کوان و همراهانش با تاسیس دولت ملی موقت ویتنام، به اردوگاه های پناهندگان ویتنامی در کشور های مختلف می رفتند تا نیرو های جدیدی را برای عملیات های خود جذب نمایند. این پناهندگان آموزش دیده بعد ها به صورت نیرو های شبه نظامی، در ویتنام بار ها مرتکب عملیات تروریستی و خرابکاری شده اند.

مقام های دولت کنونی ویتنام تاکید کردند که با مخالفان خارج نشین دولت به هیچ عنوان مصالحه نخواهند داشت.

منبع: انتخاب
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 425

به "دادگاه ویتنام 12 حامی سازمان ضدکمونیستی دولت ملی موقت ویتنام را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه ویتنام 12 حامی سازمان ضدکمونیستی دولت ملی موقت ویتنام را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید