دندانپزشکی پیشگیری چیست؟

به گزارش مجله تانی بای، دندانپزشکی پیشگیری برای بچه ها شامل موارد ذیل است: مسواک زدن، تکامل دندانی، استفاده از نخ دندان، فلوراید، عادات دهانی، ارتودنسی، توجه والدین، رژیم غذایی، سیلانت ها و مراقبت های هنگام ورزش. دندانپزشک کودک شما، در تمام این زمینه ها به شما کمک کرده و آموزش های لازم را ارایه می دهد.

دندانپزشکی پیشگیری چیست؟

دندانپزشکی پیشگیری چیست؟

دندانپزشکی پیشگیری برای بچه ها شامل موارد ذیل است: مسواک زدن، تکامل دندانی، استفاده از نخ دندان، فلوراید، عادات دهانی، ارتودنسی، توجه والدین، رژیم غذایی، سیلانت ها و مراقبت های هنگام ورزش. دندانپزشک کودک شما، در تمام این زمینه ها به شما کمک کرده و آموزش های لازم را ارایه می دهد.

چرا دندانپزشکی پیشگیری حائز اهمیت می باشد؟

دندانپزشکی پیشگیری به کودک شما لبخندی زیبا می بخشد. بچه های که دهانی سالم دارند، غذایشان را به راحتی جویده و مواد غذایی بیشتری را جذب می کنند. آنها صحبت کردن را به راحتی و به وضوح یاد می گیرند. آنها شانس بهتری برای سلامتی عمومی دارند، زیرا که بیماری های دهان می توانند برای اعضای دیگر بدن خطر آفرین باشند.

یک دهان سالم بسیار مورد توجه بوده و به بچه ها اطمینان و اعتماد به نفس می دهد. در نهایت دندانپزشکی پیشگیری به معنای محدود شدن بیماری، کاهش هزینه ها و مدت درمان است.

دندانپزشکی پیشگیری از چه زمانی باید شروع شود؟

با رویش اولین دندان ها در دهان، دندانپزشکی پیشگیری باید شروع شده و اولین ویزیت دندانپزشک اطفال صورت گیرد. شما می توانید یاد بگیرید که چگونه از سلامتی دندان های بچه تان محافظت کنید. معاینات زود هنگام دندانپزشکی، شانس پیشگیری از بیماری های دندان را بیشتر کرده و به کودک شما کمک می کند که به نسلی تعلق یابد که فاقد پوسیدگی دندانی باشند.

والدین چه نقشی در پیشگیری دارند؟

بعد از ارزیابی، بهداشت دهان و دندان فرزند شما، دندانپزشک اطفال طرحی را برای مراقبت های در منزل با توجه به شرایط او، به شما ارایه می دهد. این برنامه شامل آموزش مسواک و نخ دندان، تغذیه و در صورت نیاز تجویز فلوراید خواهد بود. با این کمک ها شما می توانید عمری توأم با عاداتی مفید و سلامتی بخش به کودک تان اعطا نمایید.

دندانپزشک اطفال چگونه می تواند از مسائل دندانپزشکی پیشگیری نماید؟

تمیز کردن دندان ها و فلورایدتراپی از اهم برنامه های دندانپزشکی پیشگیری هستند، ولی آنچه که بیشتر می توان انجام داد برای مثال عبارت اند از: دندانپزشک اطفال شما می تواند از سیلانت به منظور جلوگیری از پوسیدگی استفاده کند. برای تهیه و انتخاب یک محافظ دهانی برای مواقع فعالیت های ورزشی مخاطره آمیز به شما کمک کند تا از صدماتی که هنگام فعالیت های بدنی و ورزش ممکن است به صورت و دندان های کودک شما وارد شود، جلوگیری کند.

وی همچنین می تواند موارد نیاز به ارتودنسی را تشخیص داده و یا پیش بینی نماید و یا در این زمینه هم اقدام کند. دندانپزشک بچه ها با پیگیری و ترویج مراقبت های پیشگیری می تواند برای کودک شما لبخندی با نشاط را به ارمغان آورده و بیمه کند.

منبع:http://www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1761

به "دندانپزشکی پیشگیری چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دندانپزشکی پیشگیری چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید