دیابتی های متقاضی انسولین قلمی در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کنند

به گزارش مجله تانی بای، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزرات بهداشت با بیان اینکه تمام بیماران دیابتی که انسولین قلمی استفاده می کنند، حتما به مراکز تخصصی که از سوی دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شده، مراجعه کرده و اطلاعات شان را در سامانه مدیریت بیماری های نادر ثبت کنند، گفت: توزیع پن انسولین از این طریق ساماندهی می شود.

دیابتی های متقاضی انسولین قلمی در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کنند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر مهدی شادنوش با اشاره به جزئیات ساماندهی توزیع انسولین قلمی در کشور، گفت: تمام بیماران دیابتی که انسولین قلمی استفاده می کنند، حتما به مراکز تخصصی که از سوی دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شده، مراجعه کرده و اطلاعات شان را در سامانه مدیریت بیماری های نادر ثبت کنند.

وی اضافه نمود: در ماه های آینده به مرور فقط به کسانی انسولین قلمی تعلق می گیرد که در سامانه ثبت اطلاعات شده باشند. بنابراین هر دانشگاه علوم پزشکی یکسری مرکز تخصصی را اعلام کرده که دیابتی هایی که انسولین قلمی دریافت می کنند، جهت ثبت اطلاعاتشان به این مراکز مراجعه کنند.

شادنوش ادامه داد: ما برای این اقدام یک فرصت یک ماهه گذاشتیم و ممکن است مهلت را یک ماه دیگر هم تمدید کنیم، اما همه بیماران هرچه سریع تر مراجعه کنند که دچار اختلال نشوند. بنابراین توزیع پن انسولین ازطریق سامانه مدیریت بیماری های نادر ساماندهی می شود.

وی تاکید کرد: پیش از این هر فردی که انسولین نیاز داشته، آن را به هر طریق دریافت می کرده، اما از این به بعد قرار است بحث توزیع انسولین قلمی ساماندهی شود و همه باید یکبار در سامانه مدیریت بیماری های نادر، ثبت نام کرده باشند. بنابراین حتی اگر قبلا هم انسولین قلمی دریافت می کردند، اکنون باید اطلاعات شان را ثبت کنند تا در سامانه موجود باشد.

فهرست مراکز دیابت به تفکیک شهر و دانشگاه را از اینجا مشاهده کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1630

به "دیابتی های متقاضی انسولین قلمی در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیابتی های متقاضی انسولین قلمی در سامانه وزارت بهداشت ثبت نام کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید