سیدمحمد غرضی: برای انتخابات 1400 می آیم

به گزارش مجله تانی بای، تهران (پانا) - کاندیدای سابق انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 خواهم شد، گفت نظام باید روش های گذشته خود را که باعث شده تا دولت و مجلس تمام امتیازات مردم را بگیرند و خودشان پرامتیاز شوند، تغییر دهد؛ روش باید امتیازدهی به مردم باشد نه امتیازگرفتن از مردم.

سیدمحمد غرضی: برای انتخابات 1400 می آیم

سیدمحمد غرضی در گفت وگو با پانا با بیان اینکه دلارهای زیادی به دست رانت خواران از بین می رود، گفت: درست است که تحریم های خارجی، بر اقتصاد کشور اثر گذاشته است اما باید منابع فعلی را به صورتی مدیریت کرد که به بهینه ترین شکل از آن ها استفاده شود. بالاخره صادرات نفت و صادرات غیرنفتی بر روی زمین نمی ماند و با مقداری کم و زیاد انجام می شود.

کننده اولین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط فعلی، مردم از شرایط اقتصاد بسیار نگران هستند، افزود: بیشتر جامعه از این شرایط نگران هستند، نگرانی که هویت جامعه را نشانه گرفته است و باید تدابیری فوری برای بهبود شرایط اندیشیده شود.

وزیر پیشین نفت ضمن انتقاد از اختلافات داخلی مسئولان و با بیان اینکه اکنون در داخل کشور بین ایران و آمریکا، بین طرفداران آمریکا و طرفدارن انقلاب دعوا شکل گرفته است، گفت: نباید کلام حضرت امام از یادمان برود، آنجا که فرمودند اگر شما با هم باشید هیچ قدرت سیاسی خارجی، اقتصادی، نظامی نمی تواند بر شما چیره شود. ولی اگر اختلاف داشته باشیم، ترامپی که کسی نمی داند از کجا آمده است بر ما چیره می شود.

غرضی با بیان اینکه مجلس یازدهم با پشتوانه ضعیف مردم سر کار آمده است، اظهار کرد: به همین خاطر کسی دیگر به حرف مجلس گوش نمی دهد، صدایی از این تریبون شنیده نمی شود. مردم گرفتار هستند و از همه مسئولان ناامید؛ در این شرایط دولت و مجلس هم برای اینکه بگویند ما هستیم با هم دعوا می کنند در حالیکه این دعواها، اثری در جامعه ندارد، نه مفید است و در زندگی مردم اثرگذار است. شاید چون دستاوردی برای عرضه به مردم ندارند به همین خاطر به جان هم افتاده اند.

این کننده سابق مجلس ادامه داد: باید دولت و هم مجلس، منافع جامعه را حفظ کنند تا محترم باشند. وقتی حقوق های کلان فقط برای عده ای است، وقتی رئیس مجلس در کار دولت دخالت می کند، آن مسئول دولت در کار قانونگذاری دخالت می کند، قوانین نه قابل اجرا هستند و نه اجرا می شوند و مورد توجه مردم قرار نمی گیرند. در حالیکه این همه فشار بر مردم است، اما خوشبختانه مردم حواسشان جمع است و مراقب کشور هستند.

این فعال سیاسی تاکید کرد: من به شما اطمینان می دهم که هرگز این دعواها، باعث نمی شود که جامعه به نفع مجلس یا دولت وارد میدان شوند بلکه هر دو را به حال خود می گذارند و به زندگی خود می پردازند.

وی با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در سال 1400 و نگرانی ها درباره مشارکت مردم با توجه شرایط کرونا و نیز انتخابات اخیر مجلس، گفت: نظام باید روش های گذشته خود را که باعث شده تا دولت و مجلس تمام امتیازات مردم را بگیرند و خودشان پرامتیاز شوند، تغییر دهد. روش باید امتیازدهی به مردم باشد نه امتیازگرفتن از مردم.

سیدمحمد غرضی با بیان اینکه نظام اسلامی نباید اعتبار خود را به باد بدهد، گفت: اعتبار نظام اسلامی به این خاطر که هر روز ارزش پول ملی کم می شود، خدشه دار شده است. باید روش ها را عوض کند. باید امتیازاتی را که مصادره کرده ایم به مردم برشود، پاداش های چند میلیاردی باید به مردم برشود تا توجه مردم به نظام و به حکومت بیشتر شود.

وی درباره نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری 1400 نیز، گفت: من سابقه دارم، 60 سال است که به عنوان سرباز در انقلاب و قبل از انقلاب بوده ام. آدم های جدید باید بروند حمایت دیگران را جلب کنند، من به عنوان یک سرباز، سوابق، گفته ها و عملکردم معلوم است. اگر توفیقی باشد می توانم همین اصول اساسی کشور را سر جای خود قرار دهم. اگر عمری باشد من به عنوان سرباز حتما شرکت می کنم. برخی می گویند این حرف های شما باعث می شود شما را رد صلاحیت کنند اما من گفتم شورای نگهبان کار خود را بکند و ما هم کار خود را انجام می دهیم، بالاخره قضاوتی حتما صورت خواهد گرفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1224

به "سیدمحمد غرضی: برای انتخابات 1400 می آیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیدمحمد غرضی: برای انتخابات 1400 می آیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید