ظرفیت مراکز اسکان فرهنگیان در بوشهر، گناوه و دیلم تکمیل شد

به گزارش مجله تانی بای، ناصر کرمی عصر شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در راستای اسکان مسافران نوروزی در مدارس و مراکز آموزش و پرورش اقدامات و برنامه ریزی خوبی اجرا شده است.

ظرفیت مراکز اسکان فرهنگیان در بوشهر، گناوه و دیلم تکمیل شد

وی با اشاره به تکمیل ظرفیت مراکز اسکان فرهنگیان و مدارس شهرهای بوشهر، گناوه و دیلم گفت: با وجود در اختیار قرار دادن تمامی مدارس و ستادها، مدارس این شهرها پر شده است و آموزش و پرورش با توجه به همکاری های لازم با مسافران، مجبور شد مجوز برپایی چادر را صادر کند.

کرمی با بیان این که به دلیل ازدحام جمعیت و بضاعت آموزش و پرورش، امکانات محدودی در اختیار مسافران قرار گرفته است که از این بابت باید عذرخواهی کنیم ادامه داد: آموزش و پرورش در این مناطق، سعی در راهنمایی مسافران به روستاهای همجوار را دارد تا گردشگران شرایط مطلوب تری داشته باشند.

وی به اعلام جدیدترین آمار پذیرش مسافران نوروزی در مراکز اسکان موقت استان پرداخت و افزود: در انتها روز آدینه دوم فروردین 32 هزار و 237 نفر در قالب 8 هزار و 683 خانوار در مراکز اسکان فرهنگیان استان پذیرش شده اند.

کرمی توضیح داد: از این تعداد آمار، 28 هزار و 41 نفر آن فرهنگی در قالب 7 هزار و 790 خانوار در ستادهای اسکان استان اقامت دارند.

وی با بیان اینکه حدود 10 درصد گردشگران اسکان یافته در مدارس، غیر فرهنگی از سراسر نقاط کشور هستند گفت: از 32 هزار و 237 نفر گردشگر اسکان یافته در مدارس استان بوشهر حدود 10 درصد آن به تعداد 3 هزار و 217 نفر غیر فرهنگی در قالب 893 خانوار بوده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: بر این اساس، آمار اسکان نوروزی تاکنون 90 هزار و 458 نفر روز می رسد.

کرمی ابراز داشت: تا روز دوم فروردین شهرستان بوشهر با 9 هزار و 989 مسافر، شهرستان گناوه با 6 هزار و 759 مسافر و شهرستان دیلم نیز با 5 هزار و 408 مسافر به ترتیب پذیرای بیشترین مسافران نوروزی در مراکز اسکان فرهنگیان استان بوده اند.

وی با بیان این که پذیرش میهمانان نوروزی در سال 98 به دو صورت غیر حضوری به وسیله اینترنت و حضوری صورت می پذیرد گفت: قریب به 30 درصد ظرفیت پذیرش در نوروز 98 به رزرو اینترنتی اختصاص یافته بود و مابقی به صورت حضوری است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 133

به "ظرفیت مراکز اسکان فرهنگیان در بوشهر، گناوه و دیلم تکمیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت مراکز اسکان فرهنگیان در بوشهر، گناوه و دیلم تکمیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید