ظریف: تحریم عزم ما را برای مقاومت مستحکم تر می نماید

به گزارش مجله تانی بای، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران امروز دوشنبه در مصاحبه با گاردین اعلام نمود: اقدامات محدودکننده علیه ایران عزم ما را برای مقاومت مستحکم تر می نماید.

ظریف: تحریم عزم ما را برای مقاومت مستحکم تر می نماید

وزیر خارجه ایران پس از دیدار با جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس در تهران به روزنامه گاردین گفت: ما به فشار و مقاومت در برابر آن عادت داریم. تحریم ها همیشه آسیب می زنند؛ آن ها به مردم عادی آسیب می زنند اما به ندرت می توانند سیاست ها را تغییر دهند. تحریم، افراد را پشت میز مذاکره بازنمی گرداند؛ بلکه اراده برای مقاومت را تقویت می کند.

محمدجواد ظریف توضیح داد: قطعاً در برابر تحریم ها هم دوام می آوریم و هم پیشرفت خواهیم کرد. ما کوشش نموده ایم تا تأثیر تحریم ها بر مردم را به حداقل برسانیم؛ اما مردم عادی رنج خواهند کشید، اقتصاد رنج خواهد شد.

وی در ادامه درباره اظهارات مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه تحریم ها دارو و غذا را دربرنمی گیرند، گفت: آمریکا تحریم های مالی علیه ایران اعمال نموده، وقتی می خواهید پول جا به جا کنید، بانک از شما نمی پرسد که این پول مربوط به غذا و دارو هست یا نه؟ به همین خاطر تحریم ها دارو و غذا را هم هدف قرار می دهند.

ظریف توضیح داد: آمریکا به قول های خود وفادار نیست. بر این باوریم که همه تحریم ها غیرقانونی هستند و برخلاف قطعنامه های شورای امنیت؛ اما آمریکا در خصوص تعهدی که خود سپرده صداقت ندارد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران با ابراز ناخرسندی از تحرکات کُند اروپا در راستای تعهداتش تأکید کرد: آنچه مهم است، این است که اروپا تعهد سیاسی داده؛ اما متاسفانه قابلیت اجرا محل نگرانی است و بسیار کُند نیز عمل نموده است. هانت (وزیر خارجه انگلیس) به من تعهد داد که انگلستان به توافق هسته ای باور دارد؛ البته ما احتیاج داریم اقدام عملی هم ببینیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 58

به "ظریف: تحریم عزم ما را برای مقاومت مستحکم تر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: تحریم عزم ما را برای مقاومت مستحکم تر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید