فرزندان وابسته از خوشحالی والدین می کاهند زنان مجرد و بدون بچه؛ شادترین گروه جمعیتیعلائم ترسناکی در سلامتی که در واقع بی خطرندچرا گرد پیری زودتر بر چهره زنان می نشیند؟

به گزارش مجله تانی بای، خوشحالی در میان افراد بالای 50 سال که فرزندان مستقل دارند پدیده ای رایج است. این افراد، به خصوص، احساس افسردگی کمتر و ثبات اقتصادی بیشتری نسبت به افراد فاقد فرزند داشتند.

فرزندان وابسته از خوشحالی والدین می کاهند زنان مجرد و بدون بچه؛ شادترین گروه جمعیتیعلائم ترسناکی در سلامتی که در واقع بی خطرندچرا گرد پیری زودتر بر چهره زنان می نشیند؟

پد ر و مادر بودن شادمانی افراد را افزایش می دهد؛ البته درصورتیکه فرزندان مستقل شوند و خانه را ترک نمایند.

این نتیجه را محققان آلمانی در دانشگاه هایدِلبرگ و بعد از گرد آوری داده ها در کشور های اروپایی به دست آوردند. این پژوهش از 55000 نفر درباره احساس خوشبختی سؤال پرسید و دریافت شادمانی در میان افراد بالای 50 سال که فرزندان مستقل دارند پدیده ای رایج است. این افراد، به خصوص، احساس افسردگی کمتر و ثبات اقتصادی بیشتری نسبت به افراد فاقد فرزند داشتند.

این مطالعه دریافت علت کمتر شادمان بودن افراد با فرزندان وابسته در قیاس با افرادی که مسئولیت کمتری در قبال فرزندانشان احساس می نمایند، این است که افراد با فرزندان وابسته دچار کم خوابی، کمبود وقت و کمبود پول هستند.

زنان مجرد و بدون بچه؛ شادترین گروه جمعیتی

علائم ترسناکی در سلامتی که در واقع بی خطرند

چرا گرد پیری زودتر بر چهره زنان می نشیند؟

کریستوفر بِکِر در مجلۀ New Scientist نوشت: فرزندان بزرگتر و خودکفاتر به بهزیستی والدین خود به وسیله غنی سازی اجتماعی شامل همراهی و یاری های اقتصادی یاری می نمایند.

بنابراین، نقش بچه ها به منزله مراقبت نماینده، حامی اقتصادی یا خیلی ساده به منزله رابط اجتماعی ممکن است بر جنبه های منفی والد بودن بچربد.

این پژوهش با عنوان اصلی ازدواج، والد بودن و شبکه اجتماعی: بهزیستی ذهنی و سلامت روان در افراد سالمند در مجله PLOS ONE به چاپ رسیده است. علاوه بر آن، تحقیق مشابهی در اوایل امسال نشان داد که افراد جوان در مقایسه با والدین خود عملکرد بدتری دارند و فقط یک سوم افراد 30 سال به بالا بیشتر از پدران خود درآمد دارند.

محققان دریافتند که بیش از نیمی از مردان و زنان 30 ساله در سال 2005 بیشتر از پدرانشان درآمد داشتند. اما این رقم از سال 2007 به بعد و با کاهش سطح درآمد و مسائل اقتصادی یک دهه گذشته، کاهش یافته است.

منبع: Daily Mail

مترجم مجله تانی بای: عاطفه رضوان نیا

منبع: فرادید
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 336

به "فرزندان وابسته از خوشحالی والدین می کاهند زنان مجرد و بدون بچه؛ شادترین گروه جمعیتیعلائم ترسناکی در سلامتی که در واقع بی خطرندچرا گرد پیری زودتر بر چهره زنان می نشیند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرزندان وابسته از خوشحالی والدین می کاهند زنان مجرد و بدون بچه؛ شادترین گروه جمعیتیعلائم ترسناکی در سلامتی که در واقع بی خطرندچرا گرد پیری زودتر بر چهره زنان می نشیند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید