فعالیت هایی توسعه ای نباید موجب نابودی محیط زیست شود

به گزارش مجله تانی بای، تورج همتی بعدازظهر پنجشنبه در دیدار با فرماندار نیشابور که در فرمانداری این شهر برگزار شد اظهار کرد: نیروگاه های حرارتی طیفی از آلودگی هوا، آب و خاک را به همراه دارد که در اثر ناخالصی یا احتراق ناقص سوخت حاصل می شود.

فعالیت هایی توسعه ای نباید موجب نابودی محیط زیست شود

وی افزود: باید برای کنترل آلاینده های نیروگاه سیکل ترکیبی از تجربیات پیروز روز در نیروگاه نیشابور استفاده شود و نیروگاه های سیکل ترکیبی بعنوان یکی از صنایع مهم، مشمول انجام مطالعات ارزیابی زیست محیطی هستند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی تاکید کرد:حفظ محیط زیست و رعایت استاندارد های مربوطه همگام با توسعه یک الزام قانونی و اجتناب ناپذیر است.

همتی با اشاره به فعالیت کارخانه فولاد نیشابور اظهار کرد: فولاد با داشتن مزایای برتر مشخصات مکانیکی، متالوژیکی و آلایندگی کمتر محیط زیست، در رأس مصالح اصلی توسعه یافتگی کشورها قرار گرفته است، لزوم بازیافت مواد مفید از سرباره و به خصوص توجه به کاربرد های مفید این زباله صنعتی دردیگر زمینه های توسعه ای و کشاورزی امری ضروری است.

وی گفت: در فعالیت هایی توسعه ای هرگز نباید حقوق شهروندان نادیده گرفته و موجب نابودی محیط زیست شود بلکه استفاده از راهکارهایی با کمترین تبعات زیست محیطی خصوصاً از جانب بهره برداران صنعتی و معدنی باید مور توجه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 123

به "فعالیت هایی توسعه ای نباید موجب نابودی محیط زیست شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت هایی توسعه ای نباید موجب نابودی محیط زیست شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید