مجلس در کنار مخابرات است

به گزارش مجله تانی بای، به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، در بازدید رئیس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از مرکز عملیات شبکه مخابرات ایران ، که با حضور رئیس و اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل و جمعی از مدیران این شرکت برگزار گشت؛ عزت الله اکبری تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایع مجلس با بیان مطلب فوق، اضافه نمود: دولت درحال حاضر غایب است و این نابسامانی ها است که امور را مدیریت می کند و نتیجه آن نارضایتی های مردم است؛ اما مجلس در کنار مخابرات است.

مجلس در کنار مخابرات است

وی، با تاکید بر اینکه کمیسیون صنایع مجلس از شرکت مخابرات ایران حمایت می کند، گفت: کمیسیون صنایع مجلس راباور کنید که هم خانه شما و خانه ملت است.

مهندس تقی پور، یکی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس نیز، در این مراسم، با اشاره به اینکه رگولاتوری وتنظیم مقررات در وزارت ارتباطات نسبت به سایر حوزه ها قدمت بیشتری دارند، گفت: پروانه های صادر شده برای اپراتورها حرفه ای هستند اما اینکه مجری خودش آنها را رعایت نمی کند و نقض می کند ، پدیده جدیدی است که در این دوره اتفاق افتاده است .

وی، با اشاره به اینکه نسل های جدید مخابرات باید روی فناوری های جدید عرضه شوند، افزود: اساسا آنچه مجلس و دولت بعدی دنبال می کند، تحول دیجیتال است که با تحقق دیجیتال اتفاق می افتد. در این باره شعار زیاد داده شده و الان از 22 ترابایت زیرساخت شبکه ملی اطلاعات، چهار ترابایت آن زیر بار است ولی در مقابل همین مقدار و بیشتر با نرخ چند برابر اینترنت بین الملل استفاده می شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: بعد از خصوصی سازی از مدل های تعرفه گذاری اپراتورها مواظبت می کردیم تا مثلا اپراتورها با تخفیف های زیاد رقبای خود را از میدان به در نکنند و این مساله را مدیریت می کردیم اما در این دوره اپراتورهای موبایل از تعرفه هایی هم که از سال 94 وجود داشت و کمتر از آن تعرفه ها خدمات ارایه می کردند، وقتی خواستند به تعرفه اصلی برگردند با مقابله و مخالفت دولت روبرو شدند که امر محکومی است.

تقی پورافزود: نتیجه این است که امروز از نظر اقتصادی زیرساخت های ارتباطی کشور به شدت تضعیف شده اند و علیرغم شعارها و حرف های بزرگی که در این هشت سال زده شده شاهد توقف توسعه زیرساخت ها بودیم.

وی افزود: قطعا نقش ارتباطات در مدیریت آینده کشور باید نقش برجسته ای باشد. امروز تحول دیجیتال برای کشور یک ضرورت است و زیرساخت های این تحول باید در وزارت ارتباطات فراهم شود. سهم اقتصاد دیجیتال و دانش بنیان به مراتب باید بیش از امروز در اقتصاد باشد و نیازمند زیرساخت های قوی است اما چیزی که همیشه گفتیم و به آن توجه نشده این است که زیرساخت ها باید داخلی و بومی باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1615

به "مجلس در کنار مخابرات است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس در کنار مخابرات است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید