نکونام و بازگشت به لالیگا

به گزارش مجله تانی بای، سایت VAVEL در گزارشی درباره جواد نکونام و احتمال اینکه او همانگونه که اولین بازیکن ایرانی شاغل در لالیگا لقب گرفت، می تواند با توجه محبوبیت خاصش در بین مردم ایالت پامپلونا و طرفداران اوساسونا به عنوان اولین مربی ایرانی تاریخ لالیگا در باشگاه اوساسونا انتخاب بشود، نوشت.

نکونام و بازگشت به لالیگا

پس از این گزارش رسانه های ایرانی و اسپانیایی به این موضوع پرداختند و در تازه ترین واکنش، روزنامه دیاریو د ناوارا چاپ اسپانیا با انتشار مصاحبه جواد نکونام کاپیتان سابق تیم ملی ایران این موضوع را محتمل دانست و با تیتر درشت نوشت: نکونام می خواهد به اوساسونا بازگردد. مصاحبه منتشر شده جواد نکونام در این روزنامه اسپانیایی را مرور می کنیم:

جواد نکونام بازیکن سابق تیم اوساسونا درباره اینکه حضورش در اوساسونا به عنوان مربی غیرمنتظره و یا اینکه محتمل بداند، گفت: نه غیر منتظره نیست . اگر خوب کار کنم و خوب نتیجه بگیرم قطعا روزی می توانم مربی اوساسونا بشوم و آنجا مربی گری کنم و بقیه اش به کار و کوشش خودم دارد. مردم آنجا همواره به من لطف دارند و در این گزارشی که نوشته شده می گوید که مردم من را آنجا دوست دارند و مثل خیلی از مربیان خارجی می توانم کار کنم. اگر لیاقتش را داشته باشم و به اندازه کافی کار کنم قطعا می توانم سرمربی اوساسونا شوم.

سرمربی تیم فولادخوزستان درباره حضور یک ایرانی روی نیمکت تیم اسپانیایی اوساسونا نیز گفت: آنجا به این کاری ندارند که شما مال کدام کشور هستید. ما مربی داشتیم که اهل کشور لهستان بود، در اوساسونا بازی نموده بود و بازیکن خوبی هم بود و بعدها مربی این تیم شد. آنجا مردم فقط به نتیجه کار دارند. تیمشان را دوست دارند و می خواهند پیروز باشد و حمایتش می نمایند. مربی هرکسی باشد به او احترام می گذارند. شاید در ایران اینگونه باشد که مخالفت شوند اما آنجا اینگونه نیست چرا اینکه برای انتخاب یک مربی تمام جوانب را در نظر گرفته و بعد او را انتخاب می نمایند و همچنین مردم می دانند باشگاه مربی را انتخاب نمی کند که مردم دوستش نداشته باشند. خداراشکر مردم آنجا من را دوست دارند و اگر لیاقتش را داشته باشم این اتفاق می افتد.

نکونام همچنین درباره محبوبیتش در باشگاه اوساسونا و موقعیتش در بین مردم و طرفداران این تیم نیز گفت: در این مورد نباید خودم بگویم که چقدر احترام دارم. من هشت سال آنجا بودم اما فقط به این توجه نمی نمایند ، اخلاق ، رفتار و کیفیت کار و ارتباط با مردم تاثیر دارد. وقتی مصدوم شدم قراردادم را تمدید کردند ؛ اول به خاطر عملکردم بود و به این خاطر که آنجا این مسایل برایشان خیلی مهم است، عکس من را روی لباسشان زدند و کارهای دیگری که نمی توان زیاد راجع به آنها صحبت کرد. در ایران این اتفاق ها خیلی کم می افتد اما باتوجه به عملکردم و اعتمادی که مردم به من داشتند همه چیز خوب بود. به نظرم در این زمینه باید با مربی اسپانیایی من در اوساسونا صحبت کنید که شانزده سال آنجا بوده و من یکی از بازیکنانش بوده ام.

منبع: ورزش 3

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 951

به "نکونام و بازگشت به لالیگا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکونام و بازگشت به لالیگا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید