کسب و کار

صف 2 میلیون نفری برای دریافت وام ودیعه مسکن

به گزارش خبرنگاران، اواخر تیرماه بود که رئیس جمهور دستور داد در راستای حمایت از مستاجران تسهیلاتی تحت عنوان وام ودیعه مسکن به این قشر از جامعه پرداخت گردد. حسن روحانی چند روز بعد در جلسه هیات دولت ارقام تسهیلات ودیعه مسکن را اعلام نمود. براساس تصمیم...

25 شهریور 1399

خروج دو میلیون نفر از بازار کار

رئیس مرکز آمار ایران با اشاره به شرایط نرخ بیکاری بهار سال 99 گفت: 2 میلیون نفر از بازار کار خارج شدند و 1.5 میلیون نفر از شاغلان کم شده است.

20 شهریور 1399

تالاب های خوزستان؛ روایتی از زندگی بر روی آب

تالاب های خوزستان، در تامین معیشت مردم محلی نقشی مهم دارند، به سراغ هورنشینان رفتیم تا زندگی روی آب را روایت نمایند.

20 شهریور 1399

شرایط پرداخت وام کرونا به متقاضیان فاقد بیمه اعلام شد

وزارت کار شیوه نامه پرداخت تسهیلات کرونا به کسب و کارهای فاقد بیمه را با هدف حفظ اشتغال فعالان مالی و بنگاه هایی که فاقد پرونده بیمه ای یا کد کارگاهی در سازمان تامین اجتماعی هستند اما از شیوع کرونا به شدت آسیب دیده اند، بیان کرد.

17 شهریور 1399

شهرزاد رفعتی، از مهاجری غریب با تنها یک چمدان و بدون آشنایی با زبان در کانادا تا ریاست بر شرکت پردرآمد BBTV

در این پست می خواهیم در خصوص داستان زندگی یک ایرانی مهاجر به نام شهرزاد رفعتی صحبت کنیم. او مؤسس و رئیس شرکت BBTV است.

15 شهریور 1399

نیمچه ماشین های شکست خورده در ایران

خبرنگاران: خودرو های عجیب بسیاری در این سال ها به ایران آمدند. محصولاتی که ناشناس می آیند، بی سروصدا فروخته می شوند و ناشناس می مانند. این بازی در همه بازار ها کم و بیش شرایط یکسانی دارد و رحمی در کار نیست. ای بسا سوبارو که در آمریکا آن همه محبوب است، اما...

14 شهریور 1399

خبرنگاران 47 سارق با 108 فقره سرقت در اهواز دستگیر شدند

اهواز - خبرنگاران - فرمانده انتظامی اهواز گفت: 47 سارق حرفه ای با 108 فقره سرقت در این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.

9 شهریور 1399

خبرنگاران معاون وزیر نیرو: 500 مگاوات به ظرفیت انرژی های تجدید پذیر کشور اضافه می گردد

لارستان- خبرنگاران- معاون وزیر نیرو و رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) گفت: تا انتها دولت دوازدهم، افزون بر 500 مگاوات بر ظرفیت موجود انرژی های تجدید پذیر در کشور اضافه خواهد شد.

9 شهریور 1399

صندوق بین المللی پول، بدهی جهان رو به وخامت است

صندوق بین المللی پول یک بار دیگر پیش بینی خود برای اقتصاد جهانی را کاهش داد و هشدار داد که با تلاش دولت ها برای مقابله با ویروس کرونا شرایط بدهی جهانی رو به وخامت خواهد گذاشت.

8 شهریور 1399

خاتمه تلخ یک رابطه خیابانی

دختر 24 ساله که با چهره ای مضطرب و رنگ پریده وارد کلانتری شده بود، در حالی که بیان می کرد قربانی ارتباط در فضای مجازی شده است، راز تلخی را فاش کرد.

8 شهریور 1399

محاسبه حجم نقدینگی در انتهای بهار 99

خبرنگاران: براساس محاسبات اجرا شده توسط اداره آنالیز ها و سیاست های مالی، حجم نقدینگی در هفته منتهی به 29/ 3/ 1399 به بیش از 4/ 2651 هزار میلیارد تومان رسید که نسبت به سرانجام سال قبل 3/ 7 درصد رشد نشان می دهد.

5 شهریور 1399

رییس جمهوری قرقیزستان استعفای نخست وزیر را پذیرفت

پایگاه خبری 24 قرقیزستان به نقل از بخش رسانه ای دفتر ریاست جمهوری گزارش داد سورونبای جینبکوف رییس جمهوری قرقیزستان با اعلام پذیرش استعفای محمد قلی عبدالقاضیف نخست وزیر این کشور، گفت الماس بیگ بطیر بکوف معاون اول وی مسئولیت هیات دولت را تا اطلاع ثانوی...

24 مرداد 1399

فروش بالای هیچ دوستی به جز کوهستان در رکود پردیس کتاب اصفهان

نوید تیموری، مدیر داخلی پردیس کتاب اصفهان در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در اصفهان، در این رابطه گفت: ما تقریباً از اواخر اسفند سال گذشته تا اوایل اردیبهشت ماه امسال که مجدد بازگشایی کردیم، به دلیل قرارگیری در مجتمعِ تجاریِ مسقف ناگزیر به تعطیلی بودیم.

11 مرداد 1399

جزئیات پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن ، صاحبخانه ها موظف به تمدید قرارداد با نرخ مصوب هستند

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی در تشریح مصوبه ساماندهی بازار اجاره گفت: در شرایطی که موجر قصد اجاره دادن ملک خود را داشته باشد، موظف است قرارداد خود را مطابق نرخ مصوب اعلام شده و با مستاجر ساکن در واحد مسکونی تمدید کند.

8 مرداد 1399

لایحه تحریم کرونایی چین رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از هیل، جمعی از سناتورهای جمهوریخواه کنگره آمریکا که در راس آنها نام لیندسی گراهام از هواداران سرسخت دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور نیز به چشم می خورد، لایحه ای را ارائه نموده اند که دست کاخ سفید را برای اعمال طیفی از تحریم...

21 تیر 1399

نکونام و بازگشت به لالیگا

سایت VAVEL در گزارشی درباره جواد نکونام و احتمال اینکه او همانگونه که اولین بازیکن ایرانی شاغل در لالیگا لقب گرفت، می تواند با توجه محبوبیت خاصش در بین مردم ایالت پامپلونا و طرفداران اوساسونا به عنوان اولین مربی ایرانی تاریخ لالیگا در باشگاه اوساسونا...

18 تیر 1399

برگزاری غیرمتمرکز نمایشگاه کتاب فرانکفورت

نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2020 به صورت غیرمتمرکز برگزار خواهد شد.

17 تیر 1399

عملکرد مالی یک نماد بورسی ، رشد درآمد 77 درصدی کلر در فروردین امسال

به گزارش خبرنگاران، شرکت کلرپارس که با نماد کلر در بورس فعال است در گزارش فعالیت مالی ماهانه خود که در وبسایت کدال منتشر شده است ضمن اصلاح اطلاعیه قبلی اعلام کرده که در نخستین ماه سال 99 از فروش محصولات خود 170 میلیارد و 779 میلیون ریال درآمد داشته که اگرچه...

17 تیر 1399

دانشگاه خواجه نصیر در سال جدید 5 اولویت را دنبال خواهد نمود

معاون پژوهشی دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی گفت: بر اساس طرح راهبردی تحول در حوزه پژوهش و فناوری، 5 اولویت را در نظر گرفته ایم که در امسال به آن ها خواهیم پرداخت.

14 تیر 1399

خبرنگاران 110 واحد تولیدی در کرمان فعال می شود

کرمان - خبرنگاران - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان اینکه پیش بینی شده طی سال جاری 110 واحد نیمه فعال و غیرفعال در این استان فعال شود گفت: 10 واحد از این تعداد در حوزه جنوب کرمان قرار گرفته است.

1 تیر 1399
تعداد: (123)