احتیاج تهران به اورژانس هوایی

به گزارش مجله تانی بای، شهردار تهران بر لزوم تجهیز شهرداری تهران به اورژانس هوایی برای بهره گیری از امدادرسانی هوایی در هنگام وقوع حوادثی همچون زلزله تاکید نمود.

احتیاج تهران به اورژانس هوایی

به گزارش مجله تانی بای، محمدعلی افشانی در آئین اهداء کامیون ها به مناطق زلزله زده کرمانشاه که توسط شورا و شهرداری تهران خریداری شده است، گفت: مردم کرمانشاه در حوزه فرهنگی تمدن ساز بودند لذا از یاری اعضای شورای شهر تهران و همکارانم در شهرداری برای یاری به مردم این استان پس از وقوع زلزله قدردانی می کنم. کشور ما نه تنها از لحاظ زلزله حادثه خیز است بلکه در حوزه سیل و آتش سوزی نیز در معرض حادثه واقع شده است.

وی اضافه کرد: قطعا حادثه زلزله کرمانشاه برای ما تجربه های زیادی را به همراه دارد. لذا باید در بخش مقررات مربوط به ساختمان سازی که حاصل تجربه بشر است مقررات به صورت دقیق رعایت گردد که در این صورت در هنگام وقوع زلزله های با قدرت هفت ریشتر شاهد آسیب های انسانی نخواهیم بود.

وی ادامه داد: هنگامی که وزیر کشور به من بیان کرد که شدت زلزله کرمانشاه 7.3 ریشتر بوده و تلفات نداشتیم برای من عجیب بود و فکر کردم که اشتباه نوشته اند. در مسیر رفتن به کرمانشاه از استاندار کرمانشاه پرسیدم که چطور ممکن است زلزله ای با این قدرت تلفاتی نداشته باشد و آنها هم تایید کردند که تلفاتی نداشته اند. ولی از ساعت 1:30 بامداد به بعد بیان کردند که تعداد تلفات بسیار بالاست. هنگامی که با وزیر کشور به کرمانشاه رفتیم به ما گفتند 36 هلیکوپتر در هوا و 56 هلیکوپتر دیگر هم وارد کرمانشاه شده اند.

شهردار تهران ادامه داد: پس از مشاهده شرایط سر پل ذهاب متوجه شدم ما تا امروز تمام مقررات را برای دولت دیدیم و برای مردم مقرراتی نداشته ایم. لذا به وزیر کشور پیشنهاد دادم که باید مردم را ساماندهی کنیم. در آنجا و در هنگام زلزله نمی دانستیم که چادرها را به چه کسانی می دهیم و اگر در تهران زلزله ای رخ دهد امکان ندارد بتوان در خیابان ها تردد کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه اولین احتیاج شهرداری تهران اورژانس هوایی برای امدادرسانی هوایی است اضافه کرد: اگر در تهران زلزله ای با همان قدرتی که در کرمانشاه رخ داد به وقوع بپیوندد به غیر از امداد هوایی امکان امداد و نجات وجود ندارد. پادگان ها بهترین مکان برای امداد و نجات قلمداد می شوند. متاسفم که عده ای می خواهند پادگان ها را به خارج از شهر منتقل نمایند. چرا که این پادگان ها جنگی نبوده و آموزشی هستند. لذا اگر قرار است به بیرون شهر منتقل شوند باید از فضای آنها استفاده کرد.

وی تاکید نمود: اولین درسی که از حادثه زلزله کرمانشاه باید بگیریم این است که کارها باید توسط مجریان و طراحان به درستی انجام گردد تا در هنگام وقوع حوادثی همچون زلزله شاهد تلفات انسانی نباشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 54

به "احتیاج تهران به اورژانس هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاج تهران به اورژانس هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید