هواداران پرسپولیس روی اعصاب استقلالی ها؛ رکورد دست ماست

به گزارش مجله تانی بای، استقلالی ها در روز جشن قهرمانی در پی رسیدن به دو رکورد مهم بودند. رکورد بدون شکست شان را حفظ کنند و به اولین قهرمان فوتبال ایران با 70 امتیاز تبدیل شوند. استقلال حملات زیادی روی دروازه نفت مسجدسلیمان انجام داد و دفاع خوب حریف، اجازه گلزنی به این تیم را نداد. تساوی صفر صفر، استقلال را به قهرمانی بدون شکست رساند، ولی تعداد امتیازات این تیم، از عدد 68 فراتر نرفت.

هواداران پرسپولیس روی اعصاب استقلالی ها؛ رکورد دست ماست

در تاریخ لیگ برتر، هیچ تیمی نتوانسته بود به 68 امتیاز فعلی استقلال برسد. بیشترین امتیاز در تاریخ لیگ، به پرسپولیس در لیگ های نوزدهم و بیستم با 67 امتیاز مربوط می شد. در زمان 18 تیمی بودن لیگ هم سپاهان و استقلال توانستند فصل را با 67 امتیاز تمام کنند. البته با توجه به تعداد بیشتر بازی ها در آن زمان، قبل از استقلال فرهاد مجیدی، پرسپولیس یحیی گل محمدی رکورددار میانگین امتیاز از هر مسابقه در لیگ برتر محسوب می شد.

استقلال با پیروزی در بازی با نفت مسجدسلیمان، علاوه بر کسب 70 امتیاز می توانست حرف و حدیث ها درباره رکورد بیشترین امتیازات در تاریخ لیگ را هم بین ببرد. استقلال هفته ششم، با گل گهر به مساوی بدون گل رسید، اما بخاطر حضور یک بازیکن غیر قانونی در ترکیب حریف، با حکم کمیته انضباطی سه بر صفر برنده شد. حالا پرسپولیسی ها، اعتقاد دارند استقلال در زمین مسابقه 66 امتیاز کسب کرده و هنوز نتوانسته به رکورد 67 امتیازی پرسپولیس برسد.

کسب برد با حکم کمیته انضباطی، برای یکی از فصل های 67 امتیازی پرسپولیس هم صادق است. لیگ نوزدهم، پرسپولیس در بازی برگشت با سپاهان بخاطر حاضر نشدن حریف در زمین مسابقه سه بر صفر برنده شد. بازی حساسی که نقش مهمی در معین قهرمان لیگ داشت. فصل بعد، پرسپولیس بدون پیروزی با حکم کمیته انضباطی 67 امتیاز کسب کرد و به قهرمانی رسید.

همین تفاوت، سوژه جدیدی برای شبکه های اجتماعی و طرفداران دو تیم شده است. پرسپولیسی ها خودشان را هنوز صاحب بیشترین امتیاز در زمین مسابقه می دانند و استقلالی ها، روی عدد 68 که در جدول جلوی نام تیم شان ثبت شده مانور می دهند. با همه تفاسیر، استقلال رکورد کمترین گل خورده در لیگ برتر را به دست آورده و به قهرمانی بدون باخت هم رسیده است. در زمینه تعداد امتیاز هم، روی کاغذ آن ها تنها تیم 68 امتیازی، در تاریخ لیگ برتر هستند.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 2051

به "هواداران پرسپولیس روی اعصاب استقلالی ها؛ رکورد دست ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواداران پرسپولیس روی اعصاب استقلالی ها؛ رکورد دست ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید