واکنش معاون علوم پزشکی به خبر ورود 2 شهروند چینی مشکوک مبتلا به ویروس کرونا از مرز آستارا ، آماده باش 24 ساعته در مرز آستارا

به گزارش مجله تانی بای، معاون دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: هیچ مورد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا تا به امروز در گیلان مشاهده نشده است و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی گیلان بصورت 24 ساعته در مرز آستارا برای مقابله با این بیماری مستقر هستند.

واکنش معاون علوم پزشکی به خبر ورود 2 شهروند چینی مشکوک مبتلا به ویروس کرونا از مرز آستارا ، آماده باش 24 ساعته در مرز آستارا

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در بازدید از فعالیت کارشناسان بهداشت و درمان در نقطه صفر مرزی گفت: هیچ مورد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا تا به امروز در گیلان مشاهده نشده است.

فردین مهرابیان در این بازدید با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در مرز ورود به ایران در آستارا اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان با امکانات و تجهیزات کافی در مرز آستارا مستقر شده و اشخاص پس از معاینه و اطمینان از سلامت آنها وارد کشور می شوند.

وی با اشاره به آمادگی برای مقابله با بیماری کرونا توضیح داد: کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی گیلان بصورت 24 ساعته در مرز آستارا برای مقابله با این بیماری مستقر هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت : به هموطنان اطمینان می دهیم که تا امروز فردی مشکوک به ابتلا به این ویروس در مرز آستارا مشاهده نشده است.

فردین مهرابیان با اشاره به انتشار خبر ورود 2 شهروند چینی مشکوک مبتلا به ویروس کرونا از مرز آستارا اضافه کرد: این افراد در بدو ورود به ایران هیچ علائم بیماری نداشتند، احتمالا در دوره نهفته بیماری بودند، پس از علائم مشکوک در تبریز در قرنطینه قرار گرفتند که پس از آزمایش های لازم تعیین شد که مبتلا به ویروس کرونا نیستند.

وی با تاکید بر لزوم انجام اقدامات پیشگیرانه از سوی مردم برای مقابله با این بیماری گفت: مردم باید اقدامات اولیه پیشگیرانه همچون شستن مکرر دست ها، رعایت بهداشت فردی، دوری از حیوانات مریض، گوشت فاسد و تهیه غذا در شرایط بهداشتی را جدی بگیرند.

منبع: چمدان
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 624

به "واکنش معاون علوم پزشکی به خبر ورود 2 شهروند چینی مشکوک مبتلا به ویروس کرونا از مرز آستارا ، آماده باش 24 ساعته در مرز آستارا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش معاون علوم پزشکی به خبر ورود 2 شهروند چینی مشکوک مبتلا به ویروس کرونا از مرز آستارا ، آماده باش 24 ساعته در مرز آستارا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید