وعده جایزه وزیر اقتصاد به افشاکنندگان فساد ، باید سیستم سوت زنی راه اندازی کنیم

به گزارش مجله تانی بای، وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه افشا کنندگان فساد از وزارت اقتصاد جایزه می گیرند، گفت: در وزارت اقتصاد کریدور ویژه مبارزه با فساد ایجاد می شود.

وعده جایزه وزیر اقتصاد به افشاکنندگان فساد ، باید سیستم سوت زنی راه اندازی کنیم

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران فرهاد دژپسند امروز در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی ایران برگزار گشت، گفت: روز گذشته روز دنیای مبارزه با فساد بود، فساد موریانه است و مثل مورچه ای سیاه روی در شب سیاه روی سنگ سیاه است و به عبارتی هم پیدا کردنش مشکل است و هم اثاث را مثل موریانه دچار ویرانی می کند.

وی افزود: شاید در مورد فساد خیلی صحبت شده، اما یکی تفاوت احساس و ادارک فساد با خود فساد است و به نظرم آنچه مثل سم اقتصاد ایران را آسیب می رساند و در معرض خطر جدی قرار می دهد ادراک فساد است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: باور احساس و ادراک فساد خطرناک است. برخی از دلال ها در حوزه های اقتصادیات و گمرک با دامن زدن به ادراک بد دنبال کاسبی برای خودشان هستند.

دژپسند افزود: البته نمی خواهم وجود فساد را نفی کنم. اگر این محیط گسترش یابد همه در حوزه ترس قرار می گیریم و دوم اینکه انعکاس این موضوع در دنیا برای ما بسیار بد است در حالی که فساد آن قدر که گفته می شود نیست.

وی در مورد مبارزه با فساد گفت: مبارزه با فساد اینگونه نیست که برای هر مامور، ماموری دیگر نهاد بلکه باید همه چیز را شفاف کرد. البته این اتفاق نمی افتد مگر با شکل گیری اقتصاد هوشمند، در یک سال گذشته بحث اقتصاد هوشمند به خوبی در حال گسترش است و واقعا رمز نجات اقتصاد ایران اقتصاد هوشمند است.

دژپسند بیان داشت: در اقتصاد هوشمند چنان شفافیت وجود دارد که اساسا هیچ ماموری اساسا نیاز ندارد وجود داشته باشد که قرار باشد به دنبال آن چیز دیگری وجود داشته باشد.

وی افزود: در اقتصاد هوشمند ارتباط رو در رو وجود ندارد و رباط ها کار خودشان را انجام می دهند و دیگر امکان مذاکره با آن وجود ندارد. انسان در مقامی قرار می گیرد که جامعه رباط ها را هدایت می کند و مدیریت در مقیاس عالی است و ما باید به این سمت برویم و بخش خصوصی از جمله اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون باید بدانند که به این سمت بروند.

وی با بیان اینکه اقتصادیات باید هوشمند شود گفت: اظهارنامه ها اقتصادیاتی امسال الکترونیکی شده و باید صندوق های مکانیزه فروش راه اندازی شود.

وی بیان داشت: تا تحقق اقتصاد هوشمند نباید دست روی دست گذاشت بلکه باید بخش خصوصی کمک کند.

دژپسند گفت: برای مبارزه با فساد کریدور ویژه ایجاد می کنم و آماده هر گونه برخوردی هستیم. باید سیستم سوت زنی راه اندازی کنیم و هر کس با فساد روبرو شد سوت بزند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان داشت: باید فساد ریشه کن شود بدون اینکه حاشیه جدید ایجاد شود و از هیچ چیزی نباید ترس داشت و حتما در وزارت اقتصاد و دولت در رابطه با مبازه با فساد آمادگی دارند.

دژپسند بیان داشت: هر کس فساد را افشا کند که منجر به صدور حکم برای فرد فاسد شود افشا کننده فساد از وزارت اقتصاد جایزه می گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 592

به "وعده جایزه وزیر اقتصاد به افشاکنندگان فساد ، باید سیستم سوت زنی راه اندازی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده جایزه وزیر اقتصاد به افشاکنندگان فساد ، باید سیستم سوت زنی راه اندازی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید