پرسپولیس متوقف شد ، فرصت سوزی نگران کننده سرخپوشان

به گزارش مجله تانی بای، ملاقات پرسپولیس مقابل پدیده در مشهد تنها یک امتیاز برای هر دو تیم به همراه داشت تا سرخپوشان دو امتیاز حساس و سرنوشت ساز را در آغاز سال جدید از دست بدهند.

پرسپولیس متوقف شد ، فرصت سوزی نگران کننده سرخپوشان

به گزارش خبرنگاران، ملاقات تیم های فوتبال پرسپولیس و پدیده مشهد از ساعت 16:30 امروز شنبه در هفته نوزدهم لیگ برتر فوتبال در استادیوم امام رضا (ع) برگزار گردید که با تساوی یک - یک دو تیم به انتها رسید.

امین قاسمی نژاد (1+45) برای پدیده و میلاد سرلک (69) برای پرسپولیس گلزنی کردند.

شاگردان یحیی گل محمدی در تیم پرسپولیس بازی را هجومی شروع کردند. پرسپولیس در دقایق ابتدایی این ملاقات سعی بر مالکیت توپ داشت که در این امر نیز پیروز بود. بازیکنان خط میانی این تیم با پاس های رو به جلوی خود بارها دروازه میلاد فراهانی را در تیم پدیده با خطر روبرو کردند.

نخستین حرکت تیمی شاگردان یحیی را مهدی ترابی در دقیقه 17 شروع کرد. هافبک پرسپولیس با دریبل و سپس سانتر خود در عرض زمین توپ را به سعید آقایی رساند. او نیز با سانتر بلند خود قصد داشت شهریار مغانلو را صاحب موقعیت گلزنی کند که این موقعیت ثمری نداشت.

در ادامه نیز حملات پرسپولیسی ها ادامه داشت. شهریار مغانلو در دقیقه 21 با سانتر امید عالیشاه در موقعیت گلزنی نهاده شد اما نتوانست این فرصت را تبدیل به گل کند.

حرکت تیمی پرسپولیس در دقیقه 32 باعث شد کمال کامیابی نیا در محوطه جریمه پدیده صاحب توپ گردد. کامیابی نیا مدافع این تیم را دریبل کرد و توپ جلوی پای امید عالیشاه افتاد اما ضربه این بازیکن با بی دقتی به بالای دروازه پدیده رفت.

برای نیمه نخست دو دقیقه زمان تلف شده اعلام شد. بازیکنان پدیده در دقیقه 1+45 با پاس در عرض علی نعمتی و ضربه سرکش امین قاسمی نژاد پیروز شدند گل نخست بازی را به ثمر برسانند و با فزونی راهی رختکن شوند.

نیمه دوم با حملات پرتعداد پرسپولیس در یک سوم دفاعی پدیده همراه بود. شاگردان یحیی گل محمدی برای رسیدن به گل تساوی، سانتر از جناحین را در دستور کار قرار دادند.

با این حال دفاع پرتعداد پدیده ای ها باعث شد تا توپ به سختی راه به دروازه میلاد فراهانی پیدا کند.

خطوط چندلایه دفاعی تیم میزبان باعث شد تا بازیکنان پرسپولیس با فاصله بیشتری نسبت به همدیگر بازی کند تا بتواند با استفاده از تمام نقاط زمین روی دروازه مشهدی ها ایجاد خطر نمایند.

حملات پردامنه پرسپولیسی ها تا دقیقه 65 راه به جایی نبرد تا یحیی گل محمدی تصمیم به ایجاد تغییر در ترکیب تیمش با ورود احمدنوراللهی و مهدی عبدی به جای کمال کامیابی نیا و احسان پهلوان بگیرد.

تعویض های پرسپولیس باعث افزایش حملات این تیم شد تا آنها در دقیقه 69 بالاخره قفل دروازه میلاد فراهانی را با شوت سرکش میلاد سرلک بشنمایند.

حملات پرسپولیس پس از این گل نیز ادامه داشت. مهدی ترابی در دقیقه 75 پشت ضربه ایستگاهی ایستاد و توانست بار دیگر دروازه پدیده را با خطر روبرو کند که ضربه سرکش او را میلاد فراهانی به خوبی دفع کرد.

شهریار مغانلو در دقیقه 79 با میلاد فراهانی تک به تک شد که ضربه او را دروازه بان پدیده گرفت تا توپ برگشتی در اختیار مهدی عبدی در موقعیتی استثنایی قرار بگیرد اما او با تعلل خود باعث شد تا رضا یزدان دوست آن را دفع نموده و گل دوم سرخ ها در کمال ناباوری رقم نخورد.

پس از این صحنه، بازیکنان پدیده روی دروازه پرسپولیس ضدحمله زدند تا امین قاسمی نژاد در حالی که می توانست احمد الجبوری را صاحب توپ کند به سمت دروازه حامد لک شوت زد که با دفع مدافعان این تیم به بیرون رفت.

در ادامه بازیکنان پرسپولیس چند بار صاحب موقعیت های گلزنی شدند اما نتوانستند هیچیک را تبدیل به گل نمایند تا این تیم تنها با یک امتیاز از مشهد به تهران بازگردد.

پرسپولیس با تساوی در بازی امروز به امتیاز 38 رسید تا موقتاً در صدر جدول قرار بگیرد. پدیده نیز 24 امتیازی شد تا در رده دهم جدول قرار بگیرد.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1550

به "پرسپولیس متوقف شد ، فرصت سوزی نگران کننده سرخپوشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس متوقف شد ، فرصت سوزی نگران کننده سرخپوشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید