پیشرفت هایی حاصل شده اما کارهای سخت بیشتری باید انجام شوند

به گزارش مجله تانی بای، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دبیرکل سیاسی سرویس اقدامات خارجه اروپا از تشکیل سومین کارگروه برای رسیدگی به مسائل مرتبط با توالی بازگشت به برجام اطلاع داد.

پیشرفت هایی حاصل شده اما کارهای سخت بیشتری باید انجام شوند

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و دبیرکل سیاسی سرویس اقدامات خارجی اتحادیه اروپا و رئیس جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام روز سه شنبه در توییتی نوشت: کمیسیون مشترک امروز برگزار گردید. پیشرفت در دو هفته اخیر حاصل شده است اما کارهای سخت بیشتری مورد احتیاج است. سومین کارگروه نیز تشکیل شد تا به مسائل مرتبط با سلسله مراتب [بازگشت به برجام] رسیدگی کند. به گمان من دیپلماسی همچنان تنها راه پیشروی برجام برای رفع کردن چالش های جاری است.

در نشست کمیسیون مشترک برجام امروز که ساعاتی پیش به اتمام رسید، روسای هیات های مذاکره کننده کشورهای طرف برجام به بحث و آنالیز در مورد آخرین شرایط گفتگوهای فنی و پیش نویس های اولیه متون و نحوه تداوم گفتگوها پرداختند.

در این نشست سید عباس عراقچی، رئیس هیأت ایرانی ضمن تصریح مجدد اصول و مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برجام و مسیری که باید طی گردد، فرایند کنونی گفتگوها را به رغم سختی ها و چالش های موجود، رو به جلو ارزیابی کرد.

عراقچی در عین حال تأکید کرد که هیات ایرانی هر زمان که فرایند گفت و گوها به سمت زیاده خواهی، وقت کشی و چانه زنی های غیرمنطقی برود، گفت و گوها را متوقف خواهد نمود.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1562

به "پیشرفت هایی حاصل شده اما کارهای سخت بیشتری باید انجام شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت هایی حاصل شده اما کارهای سخت بیشتری باید انجام شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید