کارشناسان دادگستری در احقاق حقوق ادارات یاریگر باشند

به گزارش مجله تانی بای، خبرنگاران/لرستان استاندار لرستان گفت: وکلا و کارشناسان دادگستری می توانند با نگاه حاکمیتی به احقاق حقوق قانونی ادارات و دستگاه های اجرایی یاری نمایند.

کارشناسان دادگستری در احقاق حقوق ادارات یاریگر باشند

سید موسی خادمی در جلسه ای با حضور دکتر بهادری جهرمی رئیس مرکز کانون وکلا، کارشناسان و مشاورین خانواده قوه قضاییه و سایر همکاران این حوزه که امروز 30 بهمن ماه در استان برگزار گردید، اظهار کرد: این جلسه حول محور بحث های تخصصی به منظور بهبود عملکرد کانون وکلا و کارشناسان برگزار گردید.

وی توضیح داد: وکلا و کارشناسان دادگستری می توانند با نگاه حاکمیتی به احقاق حقوق قانونی ادارات و دستگاه های اجرایی یاری نمایند.

استاندار لرستان با اشاره به اهمیت همکاری کانون وکلا و کارشناسان با دستگاه های اجرایی، اضافه نمود: از موضوعاتی که قبلاً بر آن تاکید شده بود اهمیت بهره گیری دستگاه های اجرایی از ظرفیت کارشناسان قضایی در زمینه حل اختلافات و مسائل حقوقی است.

خادمی اعلام کرد: دستگاه های اجرایی در این قبیل موارد از اقدام مستقیم خودداری نمایند و به منظور بهره برداری بهتر، به وسیله قوه قضاییه و کارشناسان رسمی دادگستری وارد عمل شوند.

وی اضافه نمود: کانون وکلا و کارشناسان دادگستری در سایر موارد مانند ارزیابی حقوق شهروندی در ادارات و اخذ وکالت از دستگاه های اجرایی برای برطرف مسائل قضایی می توانند همکاری های خود را گسترش دهند.

استاندار لرستان بیان نمود: با توجه به اهمیت موضوع، امیدواریم بتوانیم در آینده آن را در قالب یک تفاهم نامه همکاری بین ادارات و کانون وکلا و کارشناسان دادگستری عملیاتی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1465

به "کارشناسان دادگستری در احقاق حقوق ادارات یاریگر باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناسان دادگستری در احقاق حقوق ادارات یاریگر باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید