کاهش 18.5 درصدی فراوری برنج و تامین احتیاج از محل واردات

به گزارش مجله تانی بای، تهران (پانا) - شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد با توجه به کاهش 18.5 درصدی فراوری برنج داخلی به علت خشکسالی و محدودیت واردات برنج در زمان فصل برداشت، تامین بازار با برنج خارجی از محل موجودی ذخایر راهبردی بدون هیچ گونه محدودیتی تدوام می یابد.

کاهش 18.5 درصدی فراوری برنج و تامین احتیاج از محل واردات

به گزارش شرکت بازرگانی دولتی ایران، در این اطلاعیه درباره توزیع برنج در کشور آمده است: با توجه به خشکسالی های ناشی از کاهش نزولات آسمانی در سال زراعی جاری، مقدار فراوری برنج کشور 18.5 درصد کاهش یافته است .

بعلاوه به منظور حمایت از کشاورزان شالیکار، دولت مکلف است نسبت به محدودیت واردات برنج در دوره زمانی خاصی اقدام کند.

بر همین اساس، پیش بینی های لازم برای جبران این کاهش فراوری از محل موجودی ذخایر راهبردی کشور به عمل آمده است و در مرحله نخست طرح توزیع 100 هزار تن برنج وارداتی از انواع هندی، پاکستانی و تایلندی ابلاغ شد.

عرضه 43 هزارتن برنج خارجی در کمتر از یک ماه

برپایه این گزارش، شرکت بازرگانی دولتی ایران از همه شبکه های توزیع منتخب، فروشگاه های زنجیره ای، تعاونی های کارگری، کارمندی و مصرف محلی دعوت کرد در صورت احتیاج به برنج وارداتی به وسیله کارگروه های تنظیم بازار استانی، سازمان های جهاد کشاورزی یا صنعت، معدن و تجارت استان اقدام لازم نموده و برنج مورد احتیاج کشور را تامین و توزیع نمایند.

این اطلاعیه از استانداران خواسته تا در صورت احتیاج به افزایش مقدار تخصیصی استان مربوطه برای هریک از انواع برنج های فوق، مراتب را اعلام نمایند تا اقدامات لازم انجام گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: tani-buy.ir شناسه مطلب: 1757

به "کاهش 18.5 درصدی فراوری برنج و تامین احتیاج از محل واردات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 18.5 درصدی فراوری برنج و تامین احتیاج از محل واردات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید